| bilalala a întrebat:

Stiu ca visele reprezinta dorinte ale subconstientului, propriile ganduri, etc. L-am iubit mult si am si suferit dupa ce ne-am despartit si incerc sa il uit. Cand nu ma mai gandesc la el si chiar uit de tot ce a fost, il visez. Fara sa ma gandesc la el. Mereu mi se intampla asta, exact cand uit de el, si imi revin amintirile si sentimentele. Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| PιxιeLovesYa a răspuns:

Buna! Si eu trec prin aceleasi "chinuri" zilnice. Stiu cum te simti, iar acest lucru inseamna ca l-ai iubit cu adevarat, ca pentru tine nu a fost o abureala, asa cum a fost, poate, pentru el. Sincer, cel mai bun sfat pe care ti-l pot da in momentul acesta este sa vezi daca mai poti face ceva si sa incerci sa va impacati fiindca nu cred ca iti va fi bine, cel putin pentru o perioada, fara el. Si, inca ceva, daca nu se poate sa va impacati, nu suferi, gandeste-te ca toate amintirile astea vor trece, mai devreme sau mai tarziu si ca el va ramane doar acolo, in inima ta, iar cand te vei gandi la el, iti spun sigur ca nu vei mai simti acelasi lucru pe care il simti acum. Sentimentele se deterioreaza si ele in timp. Bafta! :*

4 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

Ca il iubesti mult prea muult stiu si eu cum e odata nu ma gandesc deloc la el si deodata revin amintirile:*succes:* si sper sa te impaci cu el happy pntr mine nu cred ca e trz dar nu stiu o sa vad succeS:* funda?

| WhatIsWrongWithMyNick a răspuns:

Nu cred ca o sa poti sa il uiti decat dupa ce o sa fii o vreme mai indelungata cu el. asa incearca sa il recuceresti.

| Deathx a răspuns:

Asta inseamna ca inca nu l`ai uitat. Vei avea nevoie de timp ca sa il poti uita. Dar crede`ma ca intr-o buna zi el nu v-a mai ocupa nici macar 1% din inima ta:]

| bombonikamika a răspuns:

Si eu am patit asta m-am despartit acum 2 sap de el vreau sa mentionez ca am venit in vacanta la sat si el e deaici din sat de unde e ama mea noaptea cand ies afara trece cu masina pe strada si nul pot uita ie foarte trist si el ieu incerc sa-l uit dar de fiecare data ori trece pe strada ori il visez si mie imi este greu am incercat sa imi ocup timpul cu alte chesti dar tot nu pot, eu cum sunt majoreta am incercat toata ziua sa-mi ocup timpul cu repetiti dar totul imi iese pedos, si as vrea sa ma impac cu el dar...cred ca are pe altcineva asa ca incerc sa ma retrag si sa-mi gasesc si eu pe cineva fa si tu asa poate te ajuta cu ceva bafta multa:*