| andreea_6355 a întrebat:

suna cam prostesc dar stau cu un baiat de doa zile si mi'e rusine sa il sarut, doar l'am pupat pe buze.Help cu un sfat, va rog.Cum sa fac sa nu imi mai fie rusine de el?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In timp, n-o sa-ti mai fie rusine. Sarutul e un gest intim, care necesita niste sentimente, implicare. DE aceea el nu apare intr-o relatie (normala) dupa cateva zile, ci dupa cateva saptamani, cad partenerii se cunosc, cand intimitatea dintre ei creste. E normal dupa doar doua zile de relatie sa te simti inconfortabil la ideea unui sarut, toata lumea s-ar simti asa. Ia lucrurile in ritmul lor normal si va fi bine.

| Sigmund a răspuns:

Daca il iubesti si imi mai spui ca la-i pupat pe buze, nu-ti va fi greu nici sa-l saruti.De la pupatul pe buze la sarut e un sg. pas.Trebuie sa iti depasesti aceasta rusine, pentru ca daca-l iubesti cu adevarat, sarutul dintre voi doi va fi dulce si foarte placut. Sper sa-ti treaca rusinea.

| BlueEyes a răspuns:

Buna! Pai cum sa iti fie rusine? E primul tau prieten? Nu are de ce sa iti fie rusine, Andreea, e ceva absolut normal sa iti saruti iubitulwinking. Cum crezi ca va sta cu tine daca tu nici macar nu vrei sa il saruti? Data viitoare cand va intalniti si vrea sa te sarute, inchide ochii, deschide gura un pic si relaxeaza-te, lasa-l sa iti descopere limba happy. Daca nu stii cum sta treaba, spune-i pur si simplu ca vrei sa te invete cum se saruta, i se va parea amuzant si sigur dupa lectia pe care ti-o va da nu iti va mai fi rusine! Atat trebuie sa faci, sa iti iei inima in dinti si sa il saruti, nu se va intampla nici o tragedie, totul va fi ok si rusinea va dispareawinking. Succes in tot ceea ce faci!

| raducu a răspuns:

Baaa, ce va grabiti in halu asta? a, daca tot iti e rusine de el, pune'i o punga de hartie pe cap si totul s-a rezolvat. laughing

| Karina_2903 a răspuns:

Salut! Stai calma trece e ceva de monent, si eu trebuie prin asa ceva cand incep o relatie, dar se rezolva totul. Ai grija daca continui asa o sa creada altceva crede`ma mi s-a intamplat si mie. Fa`ti curaj si saruta`l sau lasa`l pe el sa te sarutewinking sper ca te-am ajutatwinking bafta

| Elena_9796 a răspuns:

Daca l ai pupat pe buze de aici e usor.tongue.Doar incearca sa ii deschizi gura sau atinge l pe buze cu limba... Eu nu m am sarutat inca, dar am primit multe sfaturitongue Ma rog eu nici nu vreaulaughing Am 13 ani pana mea.tongue Oricum si mie imi este rusine[ca daca nu ma pricep, daca ma fac de ras?] Dar poti vorbi cu el sa treceti la sarut tongue Daca tot iti este rusine incearca sa vb pe internet.In orice caz intr o relatie persoanele implicate trebuie sa fie ei insisi si sa faca ce ii doare capul.
Nu stiu daca te am ajutatlaughing
Sper sa u primesc stupid sau nefolositor, dar asa mi s a spus si mie, si am spus mai departewinking

| priscilla a răspuns:

Pai. asa e l-a inceput.
apoi el te intreaba ceva gen'' ti-e rusine de mine?''
si tu zici''nu''. spune`i ca esti mai timida. va intelege.
si eu am trecut prin asta`. si el si-a dat seama ca sunt cam timidablushing. si singurul lucru pe care mi l-a zis a fost'' atunci fac eu primul pas''.
se rezolvaoh go on.