| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt confuza si vreau putin ajutor din partea voastra...sunt impreuna cu un baiat de apr. 9 luni iar de vreo 3-4 luni max am inceput sa ne certam ca tontii din motive stupide, am fost si despartiti de 2 ori dar totusi ne-am impacat.acum ultima oara cand ne.am impacat cred ca ne.am vazut de maxim 3 ori si au trecut 2 luni de cand ne-am impacat.simt ca relatia asta nu mai merge si se duce in jos.de vazut nu ne vedem,de vorbit la tel de abia vorbim si in plus ne mai certam si ca chiorii din motive stupidestraight face. Sunt dependenta sufleteste de el,recunosc acest lucru, stiu ca daca ar fi sa ma despart de el as suferi o perioada cat de cat dar parca si daca stau cu el sufar la fel.si nu stiu ce sa fac. daca sa pun stop la aceasta relatie sau sa continui.anul acesta mai am si bacul si vreau sa fiu linistita etc.si nu stiu ce sa fac.cum am mai zis: si stand cu el si fara el tot sufar cat de cat

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Si crezi ca daca te-ai desparti de el ai fi mai linistita? Nu ai plange noptiile? Daca crezi asta, fa-o.

Eu iti recomand sa vorbesti cu el, care sunt motivele pentru care nu va vedeti? Este o relatie la distanta? Provoaca-l la o discutie si vorbestei calm, adu argumente clare si vezi ce se poate face.
Ai putea sa-l provoci la o discutie, sau sa-l ignori sa vezi daca se agita el in locul tau.

Daca nu merge nici asa, cel mai bine ar fi sa va despartiti.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Vorbeste cu el despre problema asta si vedeti daca puteti rezolva. Daca nu, mai bine ati lua o pauza, va puneti si voi in ordine gandurile si luati o decizie.