| AvpL a întrebat:

am nevoie de ajutor am 2 luni de cind ma intilnesc totul era bine dar din ultimul timp ne cam certam des ne-am despartit de 5-6 ori dar ne-am impacat colegii mei imi spun ca lau vazut cu alte fete il intreb si imi spune ca nu e adevarat dar cind eram in 2 am vazut cu ochii mei cum sa sarutat cu o fata. intr-o seara mi s-a terminat depe cont si am scris sms depe comp. dar el mi-a dat un bep si gata si de atunci nu imi mai da nici un sem de viata. mi-e frica nu vreau sa ma despart de el ca il iubesc mult la ce sa ma gindesc? sufar si mereu ma uit la telefon poate ma va suna un sfat. mersi!

4 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Cel mai sanatos sfat: fugi de el cat mai poti! Probabil ca e la varsta la care cauta o "tinta"! Nu te mai gandi la el! Am patit cu totii asa, sa ne spiuna cei din jur realitatea si noi sa ii luam pe acei oameni care ne vor binele drept dismani! Astamapara-ti "iubirea"... dupa felul in care ai scris aici, probabil ca nu ai mai mult de 15-16 ani! Esti inca mica si desi crezi ca sti ce e iubirea, nu e chiar asa! Acum la varsta ta, te lasi purtata de principii nesanatoase si nu zic doar de tine, ci, de regula se intampla asta; crezi ca daca e dragut la fata si iti place mult cum arata fizic, te-ai indragostit; in realitate, de cele mai multe ori e doar obsesie. Nu mai fii oarba, viitor alaturi de el nu ai, asta e CLAR!
Nu stiu ce relatii ai tu cu parintii tai, dar ei sunt cei mai buni "doctori" in situatiile astea! O fata ar trebui sa aiba drept cea mai buna prietena, pe mama sa! O mama intotdeauna ii va da copilului ei sfatul cel mai corect si cel mai din suflet! Trezeste-te la realitate! Si colegii tai ti-au zis si ai vazut si tu ca nu te respecta!
Nu merita niciun gand de la tine! Bafta!

| fgch a răspuns:

Pai nu cred ca el te iubeste. Daca te iubea, daca chiar vroia sa fie cu tine te suna, facea ceva ca sa te auda sau sa vb.Din cate zici se comporta cu indiferenta, nu-i prea pasa.Din astea ma gandesc ca te cam inseala, e cam adevarat ceea ce ziceau colegii tai tongue. Daca chiar vrei sa continui cu el incearca sa te "racesti" putin fata de el, sa nu iti mai pese de el.Sa fie doar asa o intalnire uneori, un sarut(sau mno, acum cum vreti.prieteni cu beneficii big grin ). Daca nu vrei sa continui, as zice sa ii pui capat.Acum nu stiu, u stii mai bine ce e pe acolo.Altfel, ce sa zic.Multa bafta >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea e doar in capul tau, nu si in al lui. Esti intr'o poveste ireala in care speri ca totu va fi bine.
Asa am fost invatate, prea multe povesti cu Fat'Frumos, dar sti melodia de la vama veche - scrisoare catre fat'frumos?
" Ai fi putut macar sa`mi spui
Cum ai facut s`o iubesti doar pe ea Fat-Frumos,
Pentru ca eu stiu ca ea te-a ajutat mult
Cum ai reusit sa iubesti o singura fata? ".

Vezi, doar povesti, ca totu e perfect, ca ne va iubi doar pe noi.
Nu zic ca optimismul nu e bun dar realitatea e sanatoasa.
Sti ce exprimi prin despartirile si impacarile tale? Ca inca ai speranta ca va fi cum vrei tu. Dar nu va fi pentru ca el e un coate goale care nu stie sa iubeasca.
Iar tu nu stiu, poate acum iti pasa, dar mai tarziu vei invata sa traiesti fara el.
Te'ai atasat de el, nu e neaparat iubire.
Invata sa treci peste, zambeste.

| pattyioana a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie. sincer, nu mai merge. eu cu el am fost impreuna 5 luni, e ceva. si la un moment`dat. ce pot sa zic thinking nu a mai merrrs! deci. succes la inteles. kiss