| Cr7adi a întrebat:

Sunt cu o fata de 6 luni ea are 15 ani eu 18. Primele doua luni patintii mei au fost de acord cu ea. Apoi odata am
Stat cu ea mai mult in oras si mama direct a facut-o curva.mai mult insemnand 3 ore jumate dupa-masa. Dupa a sunat la liceul unde este ca sa afle adresa ca sa stie ce casa are, cat de bogata este, intrebandu-ma pe mine mereu cum se imbraca fata, etc. Dupa a venit la mine, si tata a facut-o indirect curva, ca ea numai ma zapaceste la cap, si imi ea mintile, noi in realitatea avand planuri de viitor. Apoi prietena s-a suparat si nah am reusit sa ii alung din cap ceea ce a vb cuu tata.Am niste parinti oribili. Apoi de doua luni sunt cunea ca ei fara sa stie, caci daca ar mai fi stiut, ar fi mers tata la ei acasa si i-ar fi zis la toata familia ei sa ma lanse in pace. Mi-au facut scandal ca ea nu e pe masura mea, ca daca mai stau cu ea ma dau afara din casa, ca mie imi trebuie una cu bani.Acuma mami a vazut pe digimobil numele ei si a vrut sa ii scrie mesaj sa ma lase pe veci in pace, ei nu se gandesc ca o iubesc zica d ca si un caine poti iubi.Va rog ajutati-ma ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Scarlettt a răspuns:

Eu zic sa le insecenzi intr-o seara cu ajutorul ei ca va despartiti, sa plangi la telefon sa o implori, chestii de astea care sa dea de inteles ca v-ati certat si va despartiti, dar sa fie si ei de fata (in casa ).Iar dupa poti sa te intalnesti cu ea fara nici un stres, cand vrei sa iesi cu ea le spui ca te duci cu prietenii tai... Stiu ca nu e bine sa minti, dar cu tipul asta de parinti nu prea ai ce face...

17 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Parintii tai sunt niste oameni de toata jena. Mai bine incerci sa rupi legatura cu ei cand esti cu ea. Nu mai iesiti in oras cu parintii tai.

| Cr7adi explică (pentru T0T):

Tati ma si urmarit unde ma duc, sa vada cu cine umblu.

| T0T a răspuns (pentru Cr7adi):

E grav. Spune-i sa te lase in pace. E viata ta, si tu alegi ceea ce faci cu ea. Tu stii mai bine ceea ce simti. Spune-le ca daca ei s-au casatorit din diverse motive e problema lor, tu vrei sa mergi pe dragoste nu pe alte prostii care de fapt nu iti ofera nici o satisfactie.

| Emilian65 a răspuns:

Fiind diferenta de varsta de 3 ani, parintii tai se gandesc ca aceasta relatie nu este de durata. Sau, au vazut ca ea este profitoare si cheltui banii cu ea.

| Neuronul a răspuns:

Din moment ce depinzi financiar de părinţii tăi este destul de grav!
Nu ai cum să le întorci spatele părinţilor tăi şi să pleci cu prietena ta, pentru că nu o să puteţi să vă întreţineţi.
Nici nu prea poţi să te vezi cu ea pe ascuns din moment ce taicatu te urmăreşte. Până la urmă o să afle.
Să discuţi cu ei ar fi o pierdere de timp. E char că n-ai cap cu ei!

Ştii vorba aia ''Zic că ei şi fac ca mine'' smug
Îi asiguri pe părinţii tăi că ai uitat definitiv de acea fată.
Nu mai insista că o iubeşti, oricum ei nu vor înţelege niciodată.
Fă-i că aibă încredere în tinewinking iar maiapoi, foarte discret, te poţi vedea cu prietena ta.

Scuză-mă, dar aşa văd eu lucrurile!

| andreiul78 a răspuns:

Trebuie sa le explici parintilor tai ca nu o sa faci mereu ce zic eu, sa ca dreptul in ati alege orice partener vrei tu iti apartine. Le zici ca trebuie sa iti placa tie, nu lor, ca doar nu ei stau cu ea, ci tu.
Bafta!

| Cr7adi explică (pentru andreiul78):

Spun ca atata timp cat sunt pe banii lor ei decid ce sa fac, si ca doar pe banii mei voi putea sa decid singur

| andreiul78 a răspuns (pentru Cr7adi):

Le zici ca tu o iubesti pe ea(dar chiar sa o iubesti ca daca nu sunt doar vorbe aruncate in vant)si asta e. Zici ca daca chiar vor sa va despartiti atunci o veti face. Dar sa nu uiti sa le zici ca tu mereu ii vei tine minte, ca ai iubit o persoana speciala, si pentru ca li sa casunt lor peste noapte, ai pirdut-o, si nu o sa ii ierti niciodata.
Altceva nu imi vine in minte. Pana la urma eu asta as face, mai ales ca daca nu inteleg, tot o sa va desparta, inevitabil.
Iti urez succes!

| Cr7adi explică (pentru andreiul78):

Sincer nu le-ar pasa. Ca ma despart. Ei compara iubirea unei persoane cu iubirea pentru un animal, ca azi poti iubi si maine gata ai uitat

| andreiul78 a răspuns (pentru Cr7adi):

Atunci chiar nu stiu sad scuze. Imi pare rau ca ai asa parinti. Nu vreau sa te intristez sau ceva dar... serios frate... serios

| Cr7adi explică:

Va multumesc tuturor, m-ati incurajat si ma bucur ca exista oameni ca voi care sa ma ajute intr-o situatie dificila.Va sunt recunoscator!

| Iustip a răspuns:

Eu zic sa le spui ca e viata ta si nu au dreptul sa hotarasca pentru tine. Daca o sa stai degeaba toti prietenii tai si persoanele dragi tie se vor indeparta de tine.Ai putea incerca sa le explici ca majoritatea persoanelor cu bani sunt mincinoase, fatarnice si se folosesc de ceilalti, iar tu nu vrei sa ajungi unealta cuiva sau sa abuzezi de increderea celorlalti. Daca nici asa nu inteleg, poti sa le spui ca nu-ti pasa de ce spun ei, tu nu poti sa te desparti de prietenii tai si orice ar face va fi un motiv in plus de a ramane impreuna cu prietenii tai.Sunt sigura ca nu te vor da afara din casa, nu-ti fa griji! Mult succes!winking

| Cr7adi explică (pentru Iustip):

Ei au alte valori se pare.Nu cele corecte...

| Noonehereyet a răspuns:

Ai o problema super complicata. Si, dupa parerea mea, parintii tai sunt exagerati. Sunt genul care se duc pana-n panzele albe, nu?
Dupa parerea mea daca ai 18 ani ai putea sa-ti ei o garsionera...dar daca esti la facultate(sau vrei sa dai) te sfatuiesc sa continui relatia asta pe ascuns. In cazul al doilea parintii tai te vor sustine cu banii etc. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| Cr7adi explică (pentru Noonehereyet):

Da e greu... Nu am bani de garsoniera... Financiar sunt dependent de ei

| Buciumela a răspuns:

Întreabă-ți părinții, ei s-au luat din iubire? Nesiliți de nimeni? Că dacă ei la rândul lor au fost obligați să se căsătorească pe interese așa vor face și cu tine din frustrare. Numai în telenovele mai vezi așa ceva laughing

| emiliaemi97 a răspuns:

Incearca sa vorbesti deschis cu ei, sa le explici calm si sa le spui ca nu e asa cum cred ei si ca banii nu conteaza... Tu ai 18 ani, esti deja major, nu ar trebui sa faca atata caz pe acest subiect, tu vei trai cu ea nu ei, incerca sa le explici ca ea te face fericit si ca nu poti renunta dupa 6 luni la tot doar pentru ca asa vor ei, e viata ta, nu vor putea mereu sa decida in locul tau, fericirea ta nu depinde de alegerile lor ci de propriile tale alegeri... incearca sa ii faci sa inteleaca ca prin comportamentul lor te pierd pe tine si ca te vei distanta de ei. Din greseli inveti, iar daca aceasta relatie e o greseala ar trebui sa le spui ca ti-o asumi. Sper sa iti rezovi problema si sa te bucuri de adolescenta si de relatia ta cu acea fata.