| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Sunt cu un băiat de 4 ani, sunt virgina. El a tot încercat la inceput doar ca mereu mi-a fost frica de durere și nu a vrut sa ma forțeze. De mult timp nu a mai încercat. Ma tot gândesc dacă problema e la mine sau la el...de mult timp nu a mai încercat. In rest relatia noastra merge ok, ne înțelegem bine, locuim împreună. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Este normal să ai teamă de durere la prima experiență sexuală, iar faptul că partenerul tău nu a încercat să te forțeze și a respectat decizia ta este un semn că are grijă de tine și îți respectă dorințele și nevoile. Este important să te simți confortabilă și în siguranță atunci când faci sex, iar dacă încă nu te simți pregătită sau nu vrei să faci sex încă, este important să îi comunici partenerului tău acest lucru. Dacă încă te gândești la acest lucru și te întrebi dacă problema ar putea fi la tine sau la el, poate ar fi bine să discuți cu el deschis despre sentimentele tale și să îți exprimi nevoile și îngrijorările. Comunicarea deschisă și sinceră este cheia unei relații sănătoase

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Mare atentie! Nu sunt un obsedat de sex, dar nici nu as putea accepta ideea sacrificiului unor nevoi. Eu chiar nu inteleg cum rezista baiatul ala de 4 ani fara contact sexual?
Ok, esti singur, faci alte tampenii. ( cu altele). dar cand esti intr-o relatie, deja nu mai merge sa te duci cu altele, sa faci masturbare, e si imoral e chiar nesanatos, ca te obisniesti altfel decat ar trebui.

Tu iti dai seama ca il faci pe bietul baiat impotent? Cand o sa-ti vina tie pofta sa te defloreze, nu o sa mai poata, ca o s-o aibe batul fleasca! As miza ca te inseala la greu, deci relatia fii sigura ca nu merge nu doar ca nu faceti sex, ci pentru ca e cu altele.

Nu te obliga nimeni sa faci sex, daca vrei sa ramai virgina, fa-o! Dar nu crezi ca frica asta e cam exagerata? Nu sunt fata sa stiu ce inseamna durerea aia, veti da cu pietre in mine, ahahaha! Dar pentru Dumnezeu, incearca sa depasesti faza si chiar mergeti la un terapeut, s-ar putea sa ai MARI SURPRIZE!

| ania a răspuns:

Căsătoriți- va prima data, sexul fără căsătorie, păcatul curviei nu aduce fericire pe termen lung nimănui.

| VoidEternal a răspuns:

Ferească Dumnezeu să-i spui că ai mai vrea să încerce. Sau să-l întrebi de ce nu o face. Pai ce, așa face o femeie adevărată, iubită, înțeleasă? Nuuu, o femeie tine totul în ea, analizează fiecare acțiune reală și/sau imaginară, își construiește tot felul de scenarii, le grupează în mintea ei după gradul statistic de probabilitate, și... acționează de parca toate ar fi posibile și adevărate! Simultan!

Că doar el trebuie să-ți citească gândurile, nu? Daca nu o face înseamnă că stă prost cu inteligenta emoțională, nu a citit destul, nu te asculta, nu îți prinde subtilitățile. Știai tu că trebuia să rămâi la mama...

| Eireann a răspuns:

Cred ca s-a saturat si bietul baiat sa fie mereu refuzat. S-a obisnuit cu idea si probabil ca asteapta sa ii spui tu cand o sa fie momentul. Sunteti de 4 ani in relatie si locuiti impreuna, ce altceva mai vrei?

| iulia0514 a răspuns:

Scumpo sfatul meu este sa mergi la un psiholog! Și sincer nu știu cum de mai sta băiatul acela cu tine dacă în 4 ani nu a-ți făcut sex e posibil să nu fi pregătită niciodată și atunci el își va cauta in alta parte deși am senzația ca deja o face!

| Alexandra000018638638173748481 a răspuns:

Încearcă! Îți zic eu e foarte plăcută senzatia! În plus dacă va înțelegeți bine ar trebui sa se oprească când îl rogi! Nu ai nimic de pierdut, eu am făcut sex și stiu cum este!