| Elsa16 a întrebat:

Sunt curioasa daca se poate ramane insarcinata fara contact sexual.
Eu sunt virgina si mai practic cu prietenul meu diferite jocuri sexuale.
E posibil ca sperma din jurul labiilor sa ajunga singura in vagin, fara penetrare si tinand cont ca sunt virgina?
Dau funda.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca sperma care ajunge in zona vulvo-labiala si de acolo sa si reuseasca sa gaseasca drumul catre gaura/perforatia existenta in himen, pentru ca pe acolo sa poata sa patrunda in vagin se poate aprecia ca ar putea fi intre... foarte si extrem de mica, insa NU si complet imposibila. big grin
Dar pentru informarea ta corecta trebuie sa afli, sa stii si sa intelegi ca sarcina NU se poate forma oricand, adica in orice zi a ciclului menstrual prin simpla patrundere a spermei in vagin. Sarcina poate sa ia nastere numai in urma fecundarii unui OVUL VIABIL, prices care se poate realiza NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge IN VAGIN, in una sau in toate cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a oricarui ciclu menstrual. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ejaculeaza pe labii, da, ai sanse sa intre in vagin. Iar daca etsi in perioada fertila, ramai gravida imediat.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Slabe șanse laughing

| Alicezzz a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata fara sa existe un contact sexual neprotejat!

| Marius69Sexy a răspuns:

Daca vrei vb prin sms sau la tele si iti explic tot, 0764 001 655