| SeNyS a întrebat:

Buna >:"...sunt de 7 luni cu prietenul meu, in timpul asta m-a respectat si stiu ca ma iubeste, asa cum il iubesc si eu, el vrea sa ne incepem viata sexualabig grin(eu st virgina)avem am2 18 ani, as vrea sa o fac insa am asa o teama.nu stiu daca e bine! Vreau si eu un sfat.straight face

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Eu zic ca ar fi super sa faceti sex, o sa fie minunatlove struck sa nu uitati sa va protejatilove struck

| justfreelove a răspuns:

Viata sexuala in general se incepe pe la 16 ani, dar mai sun si cazuri. In general cand iti incepi viata sexuala e bine sa o faci cu cineva care are experienta pentru ca pe tine ca fata mai mult ca sigur o sa te doara in draci. Pe de alta parte poate teama respectiva este pentru ca ai impresia ca el iti ascunde ceva (un baiat virgin la 18 ani? WTF? ) gandeste-te bine ce faci, pentru baieti in general nu conteaza cu cine isi incep viata sexuala asa cum conteaza pentru tine, si oricum prima data e mereu naspa.

| Chrisstine a răspuns:

Teama inseamna ca nu esti inca pregatita!

| SeNyS explică:

Eu sunt virgina, nu si ellaughing!

| catalina_2916 a răspuns:

Intr-adevar,daca ti-e teama inseamna ca nu esti pregatita sau ca nu e el cel cu care trebuie sa-ti incepi viata sexuala.cel putin la mine asa a fost, am avut un prieten 1an si ceva si n-am putut sa fac nimic cu el, mi-era teama, rusine,.si acum sunt cu altcineva cu care am facut-o dupa o nici o luna.si eu simteam ca il iubesc pe celalalt, ca vreau s-o fac cu el, dar nu puteam.cel mai bine ar fi sa mai astepti un timp sa vezi cum decurg lucruriile.si nu cred ca prietenul tau, la 18ani are atat experienta incat sa te faca sa te simti bine in pat.mai ales daca n-a mai dezvirginat inainte pe nimeni.

| nesuferit a răspuns:

7 luni inseamna ca a avut rabdare cu tine.Si in plus ai 18 ani, nu vad nici un motiv de ce nu ai faceo

| danydanydany a răspuns:

Este si normal sa iti fie putina teama...
da nu-i o problema o sa treceti impreuna si peste asta...
nu are alcumva sa fie decat frumosbig grin.
Multa bafta!