| anonim_4396 a întrebat:

SUnt fata, 16 ani. Acum 2 an il placeam pe actualul cel mai bun prieten al meu(baiat) in secret. Acum suntem prieteni foarte buni, iesim cu alti prieteni in oras la un suc, la niste table. El a avut prietena timp de aproape un an, si s-au despratit recent. Lui ii pare rau, caci a iubit-o, dar ei nu ii mai pasa de el. Mie a inceput sa imi placa din nou de el si nu stiu ce sa fac. El inca se mai gandeste la fosta, eu il plac, ei nu ii pasa. Nu stiu ce sa aleg dintre prietenie si iubire. El este un tip sufletist la fel ca mine. Ce ar trebui sa fac? Sa astept pana ce ii va trece si va si un tip liber care nu se mai gandeste la fosta, iar apoi sa ii spun ce simt-asta in caz ca nu se impaca, sau sa ii zic acum totul, ori sa nu ii zic nici o data nimic?straight face Of! P. S. El stie ca l-am placut in trecut.

8 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Incearca o relatie. Daca e pana acolo si dupa puteti fi prieteni. Si eu am o fosta cu care nu am fost prieten inainte si acu suntem doar prieteni dupa ce-am incheiat relatia acu 3-4 ani. Si chiar ii pot spune orice, glumesc la fel aproape cu orice si ne simti bine vorbind unu cu altu tongue

| MariiLetz a răspuns:

Eu as zice sa alegi prietenie... daca nu s-ar putea sa strici totul sad
Oricum gandeste-te ca daca ai fii cu cel mai bun prieten ar fi ca si cand ai fi cu fratele tau sad

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru MariiLetz):

Prostii... Nu strici nimic. Daca nu merge revii la prietenie, dupa cum am zis inainte

| MariiLetz a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Da dar prietenul ala nu o sa te mai priveasca la fel. O sa creada ca ai fost prietena cu el doar pentru ca il placi...

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru MariiLetz):

Dacai asa de incuiat la minte n-am ce face. Dacai destul de deschis la minte o sa intelmga ca no mers mnah, pur si simplu no mers si gata si in viitor o sa glumiti pe tema asta si o sa ramaneti prieteni buni putand vorbi despre orice. Cel putin asta-i cazu meu, acu daca ai 10 ani sigur no sa fie casa

| OanaSimpluu a răspuns:

Aiurea situatia thinking
gandeste-te bine...
cand esti cu cineva. dupa ce te desparti nu o sa mai ai aceeasi relatie de prietenie. asta e deja sigur!
Dar daca tii la el sincer atunci ar trebui sa faci ceva in privinta asta thinking
Deschide-te in fata lui happy. spune-i CLAR ce simti pentru el. si daca el simte la fel. vorbeste serios despre asta si inspira incredere ca el sa fie sigur ca nu glumesti happy. Poate si el are interes fata de tine. nu ai de unde sa stii niciodata! Incercarea moarte n-are! happy. mult succeswinking.

| KungFuBoy a răspuns:

Dap, cam nasoala situatia eu zic totusi ca ar trebui sa-l lasi un timp pana ii trece iar apoi sa-i spui asta(daca as fi eu in locul lui si tu ai veni repede hei eu te iubesc etc nu mi-ar pica bine tinand cont ca m-am despartit "ea") asta e parerea mea

Bafta--apropo esti fan twilight nu?big grin

| myke969 a răspuns:

Eu zic sa il mai lasi putin sa ii treaca.si apoi sa actionezi.
big grin