| Petruta104 a întrebat:

Sunt foarte speriata, dupa contacul sexual am sangerari vaginale si am facut pentru prima data anal, nu a fost foarte dureros, dar a fost un pic mai dur partenerul...am o usoara durere la inceputul vaginului, sa ma fi zgariat? Sau ii alt ceva? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea poate fi cauzata de o leziune a mucoasei vaginale dar care este motivul real sau de ce natura este ea, o poate stabili doar un medic ginecolog in baza unei consultatii vizuale. Incearca sa-ti invingi teama sau rusinea si prezinta-te cat mai urgent la o vizita ginecologica absolut normala in aceste conditii. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Damrongsoontornchai a răspuns:

Ce fel de durere e? daca ustura, e posibil sa fie o usoara leziune care a trebui sa treaca in cateva zile (putin clotrimazol ar putea sa ajute+ spalaturi cu ceai de musetel). daca e o durere difuza, e probabil ai o fisura anala, deci trebuie sa mergi la medic.

| Petruta104 explică:

Multumesc mult! M-am linistit durerea a trecut si sangerarea cam aproximativ in 12 ore...