| ADY_5784 a întrebat:

sunt in clasa a 9-a la liceu. Cu mine in clasa este o fata foarte draguta care e nascuta in decembrie 94 ( eu sunt in august 95 ), ma gandeam sa o scot la un suc, si aici va intreb pe voi : despre ce sa vorbesc cu ea? Eu ma gandeam sa vorbesc cu ea despre mine, despre ea, daca ar fi vreo sansa de a fi impreuna, si daca merge bine conversatia sa o scot la un film. E bine? Ce ar trebui sa mai fac sa o cuceresc tongue?

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cum poti sa crezi ca o diferenta de cateva luni poate fi o " bariera" asa de mare? Cucerirea ca arta, e dificil de ""predat", dar se invata usor, mai ales cand esti indragostit! Eu zic ca poti sa fii foarte direct, si sa-i spui frumos, ca ai dori sa vorbesti mai mult cu ea, poate va cunoasteti mai bine, si poate va accepta prietenia ta. Tu trebuie sa-i spui curat si sincer ca o admiri, ca e frumoasa, ca nici nu ai dori o alta fata ca prietena, ci numai pe EA.Intreab-o ce pasiuni are, ce carti citeste, ce filme ii plac, ce visuri are.si discutia se leaga.

| Twist a răspuns:

Mai intai vorbiti desprevoi! nu te duci acolo sa o intrebi ''auzi ar fi vreo sansa de a fi impreuna?''. stii... fetelor nu prea le place asta. cel putin asa direct.
vorbiti despre voi.hobby'uri.si poate aveti ceva incomun!big grin
trebuie sa fi sincer si amuzant dar as nu faci caterinca.
cunoasteti'va apropiati'va si dupa vedeti ce o sa fie!smug
Succes!

| piktor a răspuns:

Daca nu ti-a aratat pana acu vreun semn ca te place las`o moarta
daca pui intrebari de astea pe net, sigur nu ai cum sa o "cuceresti"

| Sucre a răspuns:

De ce sa o,, cuceresti"? De ce ne intrebi ce sa vorbesti cu ea? Pfff... e simplu, daca sunteti in aceeasi clasa, iai aidiu de mesinger vorbeste ceva ceva pe mesinger cu ea (nu foarrrte multe!). Vorbiti de filme alea alea, videoclipuri. Si in timpul saptamani va vedeti scurt prin pauze, si la sfarsit de saptamana o scoti direct la film, nu la suc ca oricine... Tu am impresia ca vrei sa grabesti lucrurile si nu e bine! Eu am scos o tipa la film in prima saptamana, a 2 a am iesit prin parcuri in timpul saptmani si dupa 2 saptamani cand am fost convins ca ea merita interesul si afectiunea mea, i-am pus intrebarea, si a spus,, da". Roma nu a fost construita intr-o zi. Mult noroc.