| anonim_4396 a întrebat:

sunt intr-o dilema. Mi-a intarziat menstruatia 4 zile, avand ultimul contact in august iar de atunci am avut menstra normala. Ce poate fi? Ma gandesc sa nu fi fost o menstruatie peste sarcina, dar ma tinea cate 5 zile intr-o cantitate destul de mare. sad

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întârzierea de 4 zile se datorează, cel mai probabil, unei dereglări hormonale izolate happy

Există "ciclu peste sarcină" : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Dacă menstruaţia ta a avut aceste "caracteristici", atunci e POSIBIL să fi însărcinată!

Dacă, în schimb, menstra a fost "normală" şi a durat 3-7 zile cu o cantitate acceptabilă de sânge, atunci NU cred să fi însărcinată.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Mai se intampla si intarzieri, fara sa fii gravida.

| SkyPilot a răspuns:

Putin probabil. Ai fi avut mai multe simptome. Foarte putine fete au ciclu regulat.

| anhonim a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa fii ramas gravida