| irinacibanu927114 a întrebat:

Buna,sunt intr-o relatie cu iubitul meu de aprox 4 luni.El isi doreste oarecum sa intretinem relatii sexuale si acest lucru este comun.Problema este ca suntem minori si intrebarea noastra ar fi daca mi-ar face doar licking pot sa nu mai raman virgina si eventual eu sa-i fac un oral?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cum sa nu poți? Dar ai fi mult mai fericita daca ai alege sa resoecti planul Creatorului si ai alege sa te implici sexual numai după căsătorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunteti cam micuti pentru sex!
Mai asteptati sa mai cresteti, ca bolile cu transmite sexual s iau si prin sexul oral!

| sierra1 a răspuns:

"daca mi ar face doar licking pot sa nu mai raman virgina"

depinde de dezvoltatarea mușchiului in cauză

| LoveSleep a răspuns:

Cat timp nu baga nimic, puteti face ce vreti.
Dar trebuie sa ii spui de la inceput ce veti face, ca si la copiii de 3 ani cand te duci cu ei la magazin, sa stie la ce sa se astepte si sa nu il ia valul.

| Konstantinos99 a răspuns:

Te complici, ca de la asta o sa ajungi sa va doriti mai mult sa faceti sex.Va sfatuiesc sa aveti rabdare pana sunteti ambi majori, mai petreceti timp in preuna 4 luni nu e suficient! Se recomanda 2 ani! de principiu mai cunoastetiva, trupul e al vostru, daca sufletele voastre rezoneaza, Dupa ce ajungeti majori alegeti daca va casatoriti si vreti permanent impreuna atunci e momentul ca curiozitatile sa fie lamurite.Promisiunea civila si religioasa reprezinta acordul tau si oferirea a 100% reciprocitate.
Si o chestie pe care am mai spus-o si o mai zic orarul pentru un baiat este injosirea fetei, nu recomand!

| MariaJust a răspuns:

Este puțin probabil să iți pierzi virginitatea dintr-un oral dacă nu bagă și un degețel acolo.

Cu mult timp în urmă o colega de-a mea a scris un articol foarte bun pentru cei care iși încep activitatea sexuală. Poate vrei să îl citești și tu https://justlove.ro/forum/educatie-sexuala/sex-prima-data-pareri/