| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de 23 de ani eu am 19. E o relatie libera, o relatie fara control, gelosie, probleme. Iesim impreuna in oras, facem dragoste, el des imi aduce flori etc. Am hotarat sa avem aceasta relatioe deoarece am suferit ambii mult in urma relatiilor precedente. Cand suntem impreuna ambii ne simtim bine. Cum credeti sunt sanse ca sa ajungem la o etapa cand va fi serios(ne vom deprinde) sau ne vom desparti(nr vom satura)?

37 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Tu sufereai și ai ales să te calmezi prin ****.
Foarte frumos.

| Valeria23 a răspuns (pentru h3r):

Nici chiar asa! Chiar imi place tare de el, doar ca acum pot sa-mi controlez sentimentele.
Chiar nu pot sa ma culc c-o persoana care nu-mi place si nu ma atrage fizic.

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Nu iese rautatea din tine, ha2! Insa la faza asta, respectele mele!

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Pentru asta vino să te pup.

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Bine,mereu ironica, eu am 23 de ani si tu 19!

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Uite că n-am fost ironică cu tine, o să te pup pentru asta, e important că nu ne-am certat, nu?
Tu ești ironic acum, n-ai 23 și nici eu nu am 19.

http://profilebrand.com/......hugs34.gif

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Ok,este important, in asemenea cazuri se ajunge la injurii, nu am 19, ai inteles foarte bine "joaca"!
virtual, virtual, nu ma incalzeste cu nimic...

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Știi vorba aia... cine la început se urăște, iubindu-se sfârșește!

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Crezi ca sunt erect cand vad reply-urile astea?laughing)

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Nu fi răuhee hee

Hai, să fii cuminte!

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Mda,o sa fiu.lasa ironia!

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Ce-mi faci tu mie.

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Ce iti fac draga? :3 rolling on the floor

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Ne înțelegem, nu ti se pare ciudat?

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Da,inteleg ironiile tale.
imi place atitudinea asta rolling on the floor.
vrei sa intram amandoi pe chatroullete, poate, poate?

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Nu, mi-e frică cu tine!

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Nu ar trebui, am doar niste fantezii sadice cu tine Diabla

| h3r a răspuns (pentru chazz):

laughing
Așa mult mă urăști?

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Sunt foarte rari cazurile cand port un astfel de sentiment fata de o persoana, in circumstantele "copilaresti" sunt pasiv.
In trecut te-am intrebat "cati ani ai?", nu ai raspuns, esti dispusa sa o faci acum?

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Păi rămânem la aceste mijloace, mai copilărești așa, ce rost mai are vârsta mea, nu?
Și mai ales, mă și urăști.
Păi eu nu mai vorbesc cu străinii atunci.

| chazz a răspuns (pentru h3r):

Satisface-mi curiozitatea, te uras ce zici sa facem "dragoste cu pasiune dupa emisiune?".
daca vrei incheiem, lasa ironia.
mama ta a spus sa nu vorbesti cu strainii?

| h3r a răspuns (pentru chazz):

Numai bine, te-am pupat!

| Dlkee a răspuns (pentru h3r):

rolling on the floor))))))) morrrr de ras

| h3r a răspuns (pentru Dlkee):

Să nu mori, nu vreau să te am în cârcă!

| Dlkee a răspuns (pentru h3r):

Vaiiii, ce smecher/a te crezi.

| h3r a răspuns (pentru Dlkee):

Nu te-ai săturat? Mai bea niște apă.

| Dlkee a răspuns (pentru h3r):

Du-te la cimitir, e trist fara tine!

| Raiiiisa a răspuns:

Posibil sa nu treceti la o alta etapa, pentru ca o sa va obisnuiti asa, ceea ce vad ca va place amandurora si nu cred ca veti vrea sa schimbati ceva.

Iti inteleg suferinta, dar nu inteleg de ce crezi ca ceea ce faci tu acum, o sa te faca fericita in totalitate.

Pierderea unei persoane nu se inlocuieste decat cu persoana pierduta.
happy

| ceaiuldetei a răspuns:

Ați suferit și veți mai suferi. : )

Așa că fă exact cum simți. Stați aproape unul de altul, simțiți-vă bine, renunați la măsurile de control (asta gonesc și răcesc omul, dar unii sunt prea proști să își dea seama de treaba asta), faceți amor (cu cap, că altfel te trezești cu burta la gură și n-o să îți placă), bucură-te de florile alea și de ce mai aveți să vă oferiți între voi.

Dacă se va vrea ceva serios, se va ajunge la ceva serios. Dacă se vrea numai pat (care-i învelit în flori frumoase și întâlniri de nu știu de care), atunci stați numai la pat.

Aveți grijă cu îndrăgostitul, că e boală grea și se vindecă foarte greu. Și dacă ar fi numai atât, dar mai e și problematică toată treaba.

Pentru că dacă unul din voi nu se îndrăgostește de celălalt și ăla face ca și până atunci, s-ar putea să începea jocul de artificii: certuri, scandal, reproșuri, probleme și tot felul de discuții (discuții care sunt infecte, dacă te interesează și mai departe și care nici măcar nu își mai au locul, oricât crede persoana ailaltă că își au locul foarte bine).

De despărțit, toată lumea se desparte. Mai rari doi oameni care se întâlnesc și se iubesc rămânând împreună până la sfârșitul zilelor. Nunțile de aur nu mai sunt ce au fost o dată.

Important e să vă simțiți bine. Vedeți voi mai departe. Dar dacă unul din voi se va sătura înainte ăluilalt și va vrea altceva... : )

Probabil știi cum e. Iar dacă nu știi, ai tot timpul să afl, deci nu dispera, pentru că n-are rost.

Ia-le ușor, dați-vă timp, bucurați-vă unul de altul și ai să îți primești răspunsurile la vremea potrivită (a fi dezamăgit, nu e potrivit, dar viața vine la pachet cu alte reguli și primul lucru pe care trebuie să îl afli și să îl crezi, e că în viața nu prea există dreptate, așa cum ai vrea tu să existe).

Ai răbdare (că răspunsurile vin și fără să le ceri tu și n-o să îți placă de fiecare dată).

Dacă n-am reușit să îți ridic moralul, înseamnă că am atins ceva nașpa și eu sunt nasoală. Dar e bine să fii realistă. Suferi mai puțin. Curaj. Aruncă-te în viață, dar nu te arunca orbește. Cred că asta, de fapt, încercam să îți spun. Și cel mai important: nu mai întreba pe alții ce cred ei despre tine și despre ăla și despre relația voastră (dacă e bună sau e rea), pentru că lumea nu e interesată, iar dacă e interesată, de cele mai multe ori, e interesată de bârfă (îți imaginezi ce vieți interesante au oamenii ăia). Succes, indiferent ce alegi. : )

| grab a răspuns (pentru ceaiuldetei):

Din nou un raspuns minunat.

As completa cu cateva observatii:

1. daca tu ai ajuns sa ne pui intrebarea asta inseamna ca in subconstientul tau deja te-ai indragostit de baiatul asta.
2. daca el iti da flori inseamna ca ori are multe si nu are ce face cu ele, ori deja si el a inceput sa te vada mai mult decat chestia aia de care se tine cand da la buci.

Deci, aveti curaj si faceti un pas inspre mai bine, nu mai sta timorata ca se poate sfarsi de rutina sau alte alea. Mergeti inainte cu curaj si nu va mai ganditi la efecte adverse, apar oriunde, asta e!

Bafta!

| CorneliaC a răspuns:

Emotionanta poveste. Eu zic ca o sa aveti ceva serios!

| figure a răspuns:

Orice ar fi, nu cred ca poate sa dureze mult situatia aceasta. la un moment dat cineva va dori mai mult de atat, sau cineva va dori mai putin de atat, sau pietena/prietenul cuiva va termina relatia, sau (...)

Bucurati-va pe moment de acest aranjament, dar pastreaza in minte ideea ca nu va putea continua in felul acesta...

| Florrentina14 a răspuns:

Cum adica "relatie libera">>? Adica daca nu e cu tine in momentul ala, poate sa se duca la altcineva? Daca da, e posibil ca tu sa te indragostesti si el sa ramana cu ideea ca asa va fi mereu relatia. Cu cat tu o sa-l placi mai mult, cu atat o sa-l vrei mai mult, doar pentru tine.In schimb, nu mi se pare okey sa te culci cu el si el cu tine ca ati suferit din fosta relatie. Tu te poti duce direct pe centura si el sa se duca in club de striptes, daca-i asa.

| неизвестныйй a răspuns:

Asta depinde doar de voi.
N-avem cum să ne dăm cu părerea.

| cappytempo a răspuns:

Din relatiile precedente se invata multe, incearca sa stai cu el numa daca vrei ceva serios...o familie, stabilitate.Altfel vei ajunge sa suferi din nou. bafta! happy

| XandAndrei a răspuns:

Daca vrei sa va casatoriti trebuie sa faceti mult sex fara prezervativ pentru a va incarca pancreasul cu energie pozitiva si de acolo lucrurile sunt simplewinking