| dragos_2453 a întrebat:

sunt nou aici dar am si eu o intrebare...am facut sex neprotejat cu prietena mea, nu am ejaculat in ea. exista riscul sa fie insarcinata? :-s

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sunt stupefiată de prostia unora. Oameni buni, virginitatea nu are relevanţă atunci când este vorba de o sarcină! Fie că era sau nu era virgin, este foarte posibil ca partenera lui să fi rămas însărcinată!
Au folosit metoda coitului întrerupt, o metodă foarte riscantă, din cauza lichidului pre-ejaculator care conţine spermatozoizi. Informaţi-vă înainte să daţi un răspuns şi mai ales, informaţi-vă înainte să vă începeţi viaţa sexuală.
Pe lângă faptul că este posibil să fi rămas însărcinată, există riscul şi unei BTS, având în vedere că nu aţi folosit prezervativ.
Numără 21 de zile de la contactul sexual neprotejat şi cumpăraţi un test de sarcină. Nu e de glumit!

| ascovit a răspuns:

Si era asa de usor sa va fi protejat:-

| bianca9422 a răspuns:

Buna dragos!
sunt multe intrebari de acelasi fel pe acest site.

dupa cum am mai raspuns exista riscul ca prietena ta sa ramana insarcinata datorita faptului ca, inainte sa ejaculezi, exista un lichid spermatic care contine spermatozoizi

de acum in colo protejati-va ca asa e mai bine!
daca mai ai intrebari lasa-mi mesaj privat

happy

| AnNe a răspuns:

Eu cred ca da de fapt logik fiindca ai ejaculat in ea.ar face bine sa faca un test de sarcina pa

| szergiu a răspuns:

Riscul este foarte mic pentru ca tu in momentul cand ti-ai introdus organul reproducator in ea secreti un lubrifiant care contine un numar foarte mic de spermatozoizi nu foarte puternici deci riscul este foarte mic.

| ServanaAtoni a răspuns:

Exista riscul happy
nu foarte mare, dar exista.
odata cu lichidul preejaculator se elimina si cativa spermatozoizi.
"Asa cum e produs, lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi dar ii poate prelua din vecinatate. Distanta mai mare de 2 zile de la ultima ejaculare si fluxurile repetate de urina scad pana la zero acest risc. Uneori nu se gasesc deloc spermatozoizi in lichidul prespermatic si uneori, daca sunt prezenti, sunt neviabili.

Alteori acest lichid contine spermatozoizi viabili in principal datorita timpului scurt trecut intre ejaculari. Deci in mod accidental, lichidul prespermatic poate provoca aparitia sarcinii.
"

| kagom3 a răspuns:

Atata timp cat nu tiai dat drumul in ea.nu are cum sa fi ramas insarcinata.happy funda? big grin

| alexa141 a răspuns:

Nu.cunosc destule persoane care o fac asa stai linistit continuati viata...si de acum protejati.va."

| cristina_9853 a răspuns:

Eu nu cred sa fie insarcinata daca nu ai ejacuat in ea... deci NU

| LoveAgain a răspuns:

Depinde daca ea deja are menstrutatie si daca esti sigur ca nu ai ejacuat in ea nu are de ce sa ramanawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscul exista, dar e ft mic.
Mai bine ai cumpara un test d sarcina sa fiti siguri
Iar data viitoare sa nu mai uitati de protectiewinking

| laurentiuthebest a răspuns:

Daca erai virgin cand ai facut dragoste cu ea s-ar putea sa fie insarcinata

| gabi_9319 a răspuns:

Fratilor,un prezervativ nu e scump. Va e lene sa va luati unul?