| g_7133 a întrebat:

sunt noua pe aici, insa am o intrebare : mi-am facut niste analize pentru depistarea unei posibile anemii si din analize reiese ca atunci cand sunt la ciclu pierd calciu si fier .eu am ciclu de 6-7 zile si cam abundent. am fost si la doctor pentru o ecografie genitala si mi-a spus ca totul e oke. Ce as putea sa fac? P. s : pentru anemie deja am inceput in tratament.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de cretisoara pentru cicluri abundente si dureri abdominale iar referitor la hiper menoree (menstra abundenta ), poate fi cauzata de : tulburari hormonale, tratamente contraceptive inclusiv inele, folosirea medicamentelor anticoagulante, antiinflamatoare ca ex: aspirina, si aminofenazone.

1 răspuns:
| mioara a răspuns:

Anemia poate sa fie si din alta parte.