| NikitaGoryuk29 a întrebat:

Buna ) Sunt noua pe aici si am si eu o intrebare sad Nu demult m-am mutat la o scoala noua, in alt oras si parca totul merge binisor,dar problema e ca imi place un baiat,am vorbit cu el de citeva ori online,insa in realitate nu, pentru ca sunt prea timida sad Si iata ca i-am spus unei fete ca il plac,iar ea a luat si a inceput sa i scrie si apoi ea imi povestea tot ce vorbeau, iar intr-un fel iesea ca el ma place si vrea sa fim impreuna, dar ii este la fel de rusine si eu chiar aveam sperante... pina cnd..ieri, am vorbit cu un baiat din clasa care e prieten de-al lui si mi-a zis ca el ma socoate nebuna, pentru ca eu, pai eu sunt cam perversa(dar acum eu ma corectez) si ca lui oricum ii este tot una de mine sad Eu nu stiu acum ce sa fac...pe cine sa cred.Stiu ca numai el imi poate spune adevarul, dar mi-e cam rusine sa vorbesc cu el. daca este adevarat ca ma socoate nebuna si ii este tot una de mine? eu apoi ce sa fac? sad Ajutati-ma va rog mult..eu nu mai stiu ce se intimpla, ce sa fac mai departe? angry

2 răspunsuri:
| Clausd10 a răspuns:

Un singur lucru gasesc aici de factu. Intr-o pauza, mergi la el, abordeaza-l si spune-i daca i se pare corect sa afirme lucruri despre tine in necunostinta de cauza si ca aveai o parere frumoasa despre el, dar pe care ti-ai schimbat-o din cauza barfelor lansate despre tine. Daca el neaga ca ar fi adevarat ai impuscat doi iepuri. Va incerca sa se justifice cumva si sigur printre alte cuvinte va strecura si ca ii placi sau ceva de genul. Ideea e sa stii sa il asculti ca apoi sa poti interpreta corect ceea ce are el de spus. Succes.

| AndreeaIII a răspuns:

Si eu sunt timida si te inteleg perfect,tu stii ce sa faci doar ca esti timida si poate nu ai destul curaj...cel mai bine ar fi sa mergi direct la el,stiu ca iti este putin greu dar numai asa poti afla,sau poate si de la alti prieteni si vezi care iti spun una si care alta, cel mai simplu ar fi sa-l tragi deoparte si sa-l intrebi ce parere are despre tine, sau sa-l intrebi online.E naspa cand esti timid, am trecut prin o gramada de situatii din astea si niciodata nu am avut tupeu sa vorbesc cu cineva in fata dar poate baiatul chiar te place, sau poate nu...nu ai sa afli.Eu iti zic ca cel mai bine e sa mergi la el sa-l intrebi sau daca nu ai curaj, atunci online, una din astea 2, bafta :*