| ღDiissyღ a întrebat:

Hey! Eu m-am mutat anul acesta in alt oras, la alta scoala si imi place de un baiat cu care sunt in clasa, dar nu stiu ce sa fac sa ii atrag putin atentia. Eu sunt fata noua, mai ciudata, timida, care niciodata nu vorbeste cu nimeni....De multe ori se uita la mine iar daca imi intorc capul spre el (cand el se uita la mine) se intoarce repede. Ma poate ajuta cineva?

11 răspunsuri:
| GreenB0y a răspuns:

Te place big hug Iati inima in dinti si intreaba`l laughing

| ღDiissyღ explică (pentru GreenB0y):

Cred ca tu nu ai inteles ca eu sunt timida rau, si ca nu is in stare nici sa citesc ceva in fata clasei...happy

| GreenB0y a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Te inteleg, dar trebuie odata si odata sa renunti la timiditate happy

| UkD a răspuns:

Spune`i direct ce simti, daca sentimentu nu e reciproc ceea ce e putin probabil ...atunci asta e. De ce sa nu incerci? Asta nu inseamna ca nu mai puteti fi prieteni sau ca o sa te raneasca intr-un fel. Tie o sa-ti placa in continuare de el si cam asa... probabil si el doar ca va veni timpul cand ti-o va spunewinking

| ღDiissyღ explică (pentru UkD):

Mda...daca ii spun o sa faca misto de mine 100%. El ii baiatu' dur al clasei, cel mai tare...iar eu doar o ciudata. Asa e el, tot timpul sarcastic, glumet, dar e si putin arogant.

| UkD a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Nu cred, si daca va face misto de tine macar ai avut tupeu sa-i spui. Daca nu-i convine asta`i viata frate, oricine trece mai departe... si daca chiar o sa faca glume pe seama sentimentelor tale inseamna ca nu e el ce mai bun ``prieten`` pe care ti-l poti facewinking >.

| croix a răspuns:

Dar este foarte usor pentru ca sunteti in aceeasi clasa happy Il poti intreba ceva legat de ora/tema/colegi, incearca sa intri cu el in vorba desi stiu ca este greu si iti este jena. Treci peste. Incearca sa te faci remarcata cumva. Cand il vezi, zambeste-i! Sa nu-i zici ca-l placi din prima pentru ca, odata spus acest lucru unui baiat, va crede ca va reusi sa te aibe mult prea usor. Incearca sa-l faci pe el sa umble dupa tine. Abordeaza-l pe una dintre retelele de socializare, de exemplu! Primul pas este cel mai greu, dupa, totul vine de la sine happy

| georgeyulian1996 a răspuns:

Buna sfatul meu ca baiat este sa incerci sa ii zambesti doar odata sau sa te uiti in ochii lui...straduieste-te putin si ai sa vezi ca o sa ii placa lui de tine si o sa incerce sa te cucereasca.Cu un pic de vointa se rezolva totul.

| ღDiissyღ explică (pentru georgeyulian1996):

Dar el cand se uita la mine direct in ochi se uita si eu nu pot sa il privesc in ochi, adica am o senzatie ciudata, si cand ma apropiu de el si ma uit la el imi bate tare inima si ma blochez.

| georgeyulian1996 a răspuns:

Pai incearca sa faci rost de numarul lui de telefon...de adresa de facebook si incearca sa il abordezi asa mai intai...pana la urma vei capata incredere incepand sa il cunosti si iti va disparea timiditatea fata de el.

| ღDiissyღ explică (pentru georgeyulian1996):

Dar eu nu numai de el sunt timida.