| barbieA a întrebat:

sunt reprezentat avon si am constatat ca unele produse sunt expirate, am comandat vreo 15 produse din care vreo 10 am reusit sa le dau celor care mi-au cerut comanda, iar ceilalti 5 s-au razgandit sau chiar au aflat ca sunt expirate, din cei 10, 4 mi-au spus ca nu vor sa imi plateasca pentru ca au vazut ca produsele sunt expirate, iar 2 dintre ei nu mai au produsele. Ce ar trebi sa fac eu in aceasta situatie? Produsele sunt expirate iar eu nu am cum sa platesc factura si nici unele produse nu le pot lua inapoi pentru ca nu le mai au, in plus cei de la avon nu trebuie sa plateasca nimic? Ajutati-ma va rog nu stiu ce sa fac

3 răspunsuri:
| Girl a răspuns:

In primul rand pe produsele Avon nu scrie data expirarii.ci data fabricarii, iar produsele Avon sun valabile timp de 3 ani de la fabrice.Asa ca explica`le acest lucru clientilor tai, iar daca nu te vor crede suna la relatii cu clientii la urmatorul numar si iti vor spune acelasi lucru ca si mine:0213118555, iar cand intra robotul apesi imediat tasta 2 si astepti sa intri cu un consultant...

Sper ca ti-am fost de folos, eu sunt coordonatoare Avon si iti spun din proprie experienta ca si mie mi s`a intamplat exact acelasi lucru, adica nu vruiau produsele din acest motiv:*:*:*

| MihaEla_8742 a răspuns:

Se poate face retur la produsele care sunt defecte, expirate etc.dar asta doar trimitandu-le produsele despre care zici ca au nu stiu ce chestii inapoi...si cum tu nu le mai ai nu iti ramane decat sa platesti factura! sorrywinking

| anutza a răspuns:

Cine doreste sa se inscrie ca reprezentant Oriflame? pana la 40 % discount, poti sa renunti cand vrei, nu esti obligat sa dai in fiecare campanie, comanda. merita sa incerci. Daca te inscrii pana lpe 12 iunie si trimiti comanda de minim 250 de lei intri si in programul de bun venit si primesti cadou un portfard, apoi o pereche de ochelari si apoi o super geanta! merita sa incerci, nu ai nimic de pierdut. Doar iti castigi prieteni, si faci si tu ceva economii din banii care iti raman tie de la comenzi. Spre ex daca dai comanda de 5 mil, iti raman tie 2 milioane. Si vei strange usor comanda daca esti sociabila si ai prieteni e-mail ln_anamaria@yahoo.com