| Euu8 a întrebat:

Sunt virgina, nu am avut niciun contact sexual vaginal. "M-am jucat" cu prietenul meu si a ejaculat pe fesa mea stanga. E posibil ca sperma sa fi ajuns in vagin? Sunt ingrijorata pt ca a doua zi, mi-a venit menstruatia si a durat 4 zile ca de obicei doar ca au fost scurgeri de sange foare mici. In plus, ma doare burta jos ca si cum ar veni menstruatia si am greturi.

Răspuns Câştigător
| Damrongsoontornchai a răspuns:

NU. Atata timp cat ejacularea nu s-a produs inauntru n-ai sanse sa fii insarcinata.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru stiinta ta te informez ca in 99, 99% din cazuri, menstruatia pornita la data preconizata, indiferent de volumul de menstra sau numarul de zile de manifestare, reprezinta GARANTIA ca in ciclul menstral care tocmai s-a terminat nu s-a format o sarcina si din acest motiv hormonii din organismul femeii au provocat eliminarea endometrului devenit inutil si au pornit/inceput un NOU ciclu menstrual cu scopul de a incerca din nou formarea unei noi posibile forme de viata. In concluzie in acest caz posibilitatea de a exista o sarcina este egala cu 0 (ZERO). Senzatiile de rau, greturile sau durerile reale sau inchipuite sunt rezultatul paranoiei tale. Sanatate!

| deliamariana22 a răspuns:

Clar! Nu ai cum sa fii insarcinata! Iar cantitatea ciclului poate sa difere. Deci stai linistita.

| Blackhammer a răspuns:

Stai liniștita, nu esti însărcinată! Atât timp cât sperma este pe tine si nu in tine nu ai de ce sa iti faci griji.