| Anonimaaaaas a întrebat:

Weekend-ul trecut, eu si prietenul meu ne-am 'jucat'. Eu sunt virgina. El m-a atins doar cu degetele și nu ne-am atins altfel. A ejaculat intr-un servetel, s-a sters si apoi nu m-a mai atins. Nu am avut niciun contact cu sperma lui. Tot sunt speriata. As putea ramane cumva insarcinata?
La sfarsitul saptamanii acesteia trebuie sa imi vina menstruatia si am avut saptamana aceasta dueri de burta, o stare proasta si sunt speriata din aceasta cauza.

4 răspunsuri:
| ValyCoolBoy a răspuns:

Daca el a ejaculat in servetel si te-a atins cu degetele inseamna ca nici macar nu te-a penetrat asa ca stai linistita nu esti insarcinata! daca te penetra mai ziceai sa ai dubii dar asa nu vad motivul ingrijorarii tale! Durerile de burta pana in menstruatie pot aparea si datorita stresului si faptului ca tu crezi ca ai putea fi insarcinata!

| corbulalbrosu a răspuns:

In ultima saptamana a ciclului menstrual posibilitatea de a se forma o sarcina este aproape inexistenta chiar si in conditiile in care este vorba de sex cu ejaculare intentionata in vagin. In conditiile prezentate de tine nu exista nici cea mai mica posibilitate de a lua nastere o sarcina. Poti fi sigura ca daca nu te vei stresa prea tare menstruatia nu va intarzia sa apara la data normala. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu ai cum sa fi ramas gravida.

| rapalache a răspuns:

Doamne, ce copile! Daca va e frica sa nu ramaneti insarcinate, la ce va mai "atingeti"? V-o cautati cu lumanarea