| cristinabab a întrebat:

Buna! Tocmai ce mi-am luat mult hate pentru ca as vrea sa ma dau eu la un baiat, in special de la Violleta2022. Asa ca va intreb pe voi baieti. Daca ati bea mai mult alcool si ati ajunge sa aveti un contact sexual cu o fata care ar "profita"de ameteala voastra sa se dea la voi, ati considera asta un viol? Ca asa am fost acuzata de doamna respectiva.

23 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ca regula generala recomand tuturor sa nu o bage in seama pe Violeta. Se baga mereu in seama dar e la fel de competenta ca pisica mea. Macar pisica mea e draguta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai se presupune ca fiind sub influenta alcoolului nu ai mereu discernamant deci nu poti consimti un act sexual...

| cristinabab explică (pentru suntserios):

Daca esti beat nu ai discernamant?

| suntserios a răspuns (pentru cristinabab):

De la un anumit punct nu mai ai

| cristinabab explică (pentru suntserios):

Si daca o fac cu el cand e beat, risc ceva din punct de vedere legal? chiar nu am auzit niciodata de asa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru cristinabab):

Ehh, sa nu o ducem pana la extrema asta cu legalitatea... mai ales ca o femeie nu prea poate chiar obliga o un barbat cu forta

| cristinabab explică (pentru suntserios):

Tocmai asta zic si eu dar femeia asta Violleta zice ca o sa ma ia politia apoi... multumesc de raspuns

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu spui si faptul ca baiatul pe care vrei sa-l imbeti ca se te culci cu el, te-a respins de mai multe ori?

Uite aici topicurile tale, unde planuiesti totul:
https://www.tpu.ro/utilizator/acudrb/intrebari/

| cristinabab explică (pentru Violleta2022):

Da m-a respins intr-un anumit context, fiind la facultate colegi. NU vreau sa il imbat eu! El o sa bea cu baietii NU cu mine. Vreau doar sa "profit" de faptul ca sub influenta alcoolului o sa fie ceva mai relaxat si mai deschis NU sa il violez

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristinabab):

El va bea cu colegii până nu va mai putea, adică va fi beat, nu amețit de la băutură.

| gzaharia a răspuns (pentru cristinabab):

Din pacate pentru tine, esti o persoana cu mari probleme, un red flag ambulant si se vede de la mari distante de ce te-a respins. daca era invers, erai cu gura peste tot sa-i distrugi viata din toate punctele de vedere... nu-ti fa probleme ca suntem toti ipocriti, dar mai ho si revino-ti

| gzaharia a răspuns (pentru cristinabab):

Daca tot esti fata calumea, arata-mi te rog ca ma insel si sune care-i aces anumit contex pentru care te-a respins; daca ai curaj... nu-ti fa griji ca eu si probabil multi de aici am fost la facultate si stim ce se petrece pe acolo in anumite grupuri si cercuri asa ca de mintit n-ai cum sa ne minti

| mihai69 a răspuns:

Dacă ești foarte beat, nu ți se mai scoală. Cam greu să poți foote astfel un tip.
Iar dacă ești doar un pic amețit, e greu de presupus că ai face ceva ce nu ai face treaz fiind.
Deci clar nu poate fi vorba despre viol.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu-ti fa griji, intr-un final, Violleta va ajunge sa vorbeasca singura de la cate ignore-uri o sa-si ia. In 2030, ai sa vezi comentariile ei ca parte din decorul site-ului laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul beat face să amețească foarte rău bărbatul și să vomite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge ce vrei tu să faci cu ăla că el va fi beat.

| cristinabab explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg, de ce nu merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristinabab):

Dacă el nu e obișnuit să bea se îmbată și de la 2 beri și e ca și cum se învârte camera, nu e nevoie de 1 litru de vin.

| cristinabab explică (pentru anonim_4396):

Inteleg. El de fel nu bea deci o sa se imbete foarte usor...

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristinabab):

El va bea cu colegii până se vor îmbăta toți.

| Robert2526 a răspuns:

Haha te-ai pus cu cine nu trebuie, tocmai pe violleta ai gasit-o sa te contrazici?

| gzaharia a răspuns:

Treaba sta in felul urmator, nu-i moral corect ca vrei sa profiti pe urma unei situatii asemanatoare si barbatii au fost tot timpul pusi la punct si facuti in toate felurile din cauza asta. Pot spune multi ca la betie nu ai discernamant dar este oarecum gresit. Nu-i treaba ca nu ai, ci faptul ca nu te intereseaza repercutiile deciziilor tale in acel moment si in situatiile in care te-ai bagat de buna voie si nesilit ne nimeni.

| gzaharia a răspuns:

Adevarat.