| anonim_4396 a întrebat:

Tot am vorbit cu un băiat și tot îmi zicea ca o sa fim împreună și alte chestii. El avea prietena și tot îmi promitea ca o lasă. După un timp nu a mai vorbit cu mine și eu m-am îndepărtat de el. Azi mi-a scris ca ii pare rău că m-a făcut sa sufăr. Si ca nu a ieșit cum am vrut noi. L-am întrebat ca de ce nu o mai vrut sa fie cu mine, și a zis ca a crezut ca e ușor sa o lase și ca i-a bătut apropoul ca să se despartă dar ea s-a apucat de plâns ca nu vrea sa îl lase ca ea ține la el. Ma rog. Eu am acceptat ideea că nu va mai fii cu mine. Dar el vrea sa mi scrie. I-am zis ca doar sa mi scrie fără sa ne vedem. A zis ca lui ii e de ajuns măcar atata. L-am întrebat ca el mai vrea sa fie cu mine și o zis ca ar vrea dar nu poate. Nu am mai zis nimic. A zis cq el vrea sa mi scrie sa știe de mine. De ce? Dacă nu vrea sa fie cu mine. Ce rost mai are sa mi scrie?
El zice ca ține la mine, dar nu poate sa o lase pe ea pentru mine. Ea a plâns și ca nu poat sa facă nimic. Eu ce sa fac? Sa ma îndepărtez de el?
Sa mai continui sa vorbesc cu el?
Va fii vreodată ceva?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Banuiesc ca incearca sa te convinga sa ii devii amanta. Faptul ca fata a plans este un pretext, lui nu i-a pasat de ea absolut deloc cand a inceput sa aiba o relatie cu tine, de ce a inceput deodata sa ii pese atat de mult de ea incat nu suporta nici macar o lacramioara din partea ei? Eu l-as evita, dovedeste ca nu are caracter. Si daca veti fi impreuna vreodata, iti dai seama ca nu vei fi niciodata unica in viata lui, ca mereu va mai avea una (eventual tu vei fi mereu cea din umbra, iar oficiala se va mai schimba cateodata)

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Eu știu, el asa a zis ca ar vrea sa fie cu mine dar nu poate sa o lase ca ia bătut un apropo și ea atunci a început plângă ca ea se schimbă ca ar face orice sa fie cu el. Acum 2 săptămâni am făcut și dragoste... În mașină... Atunci nu i-a păsat de ea?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu i-a pasat nici de ea, nici de tine. Si acum e clar de ce te vrajeste: crezi tu ca e usor de gasit o femeie care se culca cu un tip aflat intr-o relatie si gratis si in conditii atat de umilitoare? O femeie serioasa nu ar accepta sa fie umilita asa, iar o profesionista ar cere multi bani, dat fiind ca e obligata sa o faca in masina, fara conditii de igiena minime. Asadar, vrea in continuare sa ii oferi serviciile sexuale gratuite si fara pretentii. Tu stii daca te multumesti cu atat.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Eu nu o sa ma mai întâlnesc cu el deloc. Și-a cerut scuze ca m-a făcut sa sufere și cu aia a rămas. Eu una nu o mai fiu la fel.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa nu mai fii la fel? Doar stiai ca te culci cu un barbat aflat intr-o relatie cu alta, a fost ceva perfect asumat. Textele alea ca se va desparti de ea, etc, nu au nici o importanta pentru nici unul dintre voi, daca tu le dadeai vreo importanta, ii cereai sa se desparta de el cu mult inainte sa accepti sa te tina de mana.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

I-am zis de la început, a zis ca trebuie sa am răbdare. Ca nu e ușor sa o lase ca totuși sunt 2 ani. Da și eu am greșit. I-am zis la început ca totul se va întâmpla când vom fii împreună. Dar nu am fost. Mi-a luat cadou o cana sa ma gândesc la el zilnic. Acum vorbesc cu el și a zis ca la început nu i-a păsat părerea lui și ca acum ii pasă de amândouă. Eu una nu îl cred. Ca daca ii pasă cum îmi zice, se despărțea de ea. Eu încredere în el nu mai am.
Și dacă o lasă nu mă mai interesează. Poate am greșit ca m-am băgat în asta. Asta e. Eu merg mai departe. La început când ziceam îmi zicea ca, cu nerăbdarea mea nu o sa ajungem nicăieri. Si acum să-mi zică ca vezi doamne o plans. Dacă eu vreau acum sa îl distrug pe el? Sa ii scriu la aia pe. Facebook? Dar nu sunt asa. Mai bine sufăr în mine și merg mai departe.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai iti spuneam, nu ai nici un motiv sa suferi. Puteai sa suferi cand un barbat aflat intr-o relatie ti-a propus sex, ala a fost un moment ingrozitor care ar fi facut sa sufere orice femeie. Daca ai trecut peste momentul ala, de ce sa suferi acum, cand nu s-a intamplat absolut nimic in plus?

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Da, așa este. El a ales o pe ea. Eu nu pot decât sa plec din viața lui. El vrea sa mi scrie și sa mai știe de mine. De ce? De ce nu ma lasă în pace. Eu una îmi văd de viața mea.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca asa cum ti-am mai spus, sa gasesti o femeie dispusa sa faca sex in masina, cu barbatul alteia, gratis, este foarte foarte greu. Asa ca se va agata de tine multa vreme, pentru sex.

| PersonajFictiv a răspuns:

In primul rand DING DING DING trezirea mai fata mai!
E in o relatie si vorbeste cu tine. Asta inseamna ca e foarte posibil ca si in potentiala relatie cu tine cu tine sa se intample ceva iar el nu o sa vina la tine si o sa iti spuna ca are o problema si deja o sa vorbeasca cu altele facandu-le promisiuni ca te lasa si o sa stea cu ele ( sau cu una din ele ).

"Ar vrea dar nu se poate ", ei nu, cum sa nu se poata? Daca o lasa pe aia se poate.Suna mai aproape de realitate " Nu vreau sa o las ".
Nu stiu de ce vrea sa iti mai scrie, poate esti o companie buna, ii place sa vorbeasca cu tine, poate e nehotarat, etc.
Nu stiu daca o sa fie, dar iti pierzi timpul, iar baiatul nu e unul de calitate din ce face el, adica, daca o sa fie cu tine, cum am zis la inceput, e posibil sa faca aceleasi chestii pe care le face in timp ce e cu aia.
Iti dai seama ca pe ea o minte ca vorbeste cu verisoara si o intreaba retete.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

La început când am început sa vorbim a zis ca daca o sa fim împreună, nu o sa vorbească cu altele ca eu ii sunt de ajuns. Dar u știu. Eu nu îl înțeleg, de ce sa mai vorbească cu mine dacă nu vrea relație. Eu una nu sunt asa. Dacă nu vreau ceva cu persoana respectiva, nu ii scriu. Eu zic ca poate el așteaptă ca aia sa se sature de el și dupa sa fie cu mine. Ca la început asa mi-a zis. Dar dacă a văzut ca eu insist sa o lase m-a lăsat pe mine. Si azi îmi zice ca el a încercat dar aia a plâns
Eu nu cred. Ca daca chiar vroia sa fie cu mine, o lăsa. Dar nu. Eu oricum nu mi mai bat capul cu el. Am trecut peste. Doar ca nu intelegeam de ce îmi mai scrie. Azi l-am întrebat ca daca nu vrea sa sa fie cu mine, de ce sa mi mai scrie, a zis ca el vrea, ca vrea sa știe de mine. Eu una nu.

| Necunoscut112 a răspuns:

Asta e vrăjeală că stă cu ea doar pentru că plânge. Stă cu ea pentru că o iubeşte şi frumos din partea ta ar fi să nu te mai bagi peste ei ca o nesimţită! Să vezi ce bine o să îţi pice când băiatul pe care o să îl iubeşti enorm vorbeşte cu una, "prietenă" gen.

| sweetangels a răspuns (pentru Necunoscut112):

De acord. Daca el are o *** in pantaloni in loc de p.a atunci trebuie sa il pui tu la punct. E si vina lui dar e si vina ta, Eva, daca vrei sa ai o relatie cu un baiat ar trebui inainte de toate sa te respecte. Eu nu le inteleg pe astea care vad ca baiatul e intr-o relatie dar le spun ca isi lasa prietena pentru ele, apoi isi fac sperante false si se mira de ce naiba ala nu se mai desparte ala. Cat de naiba sa fii sa te uiti in gura unui barbat "luat"? Trezeste-te Eva ca sunt milioane de baieti singuri pe pamant, chiar nu e cazul si nu cred ca ti-ar placea sa fii a cincea tzata la ugerul vacii (sau a cincea roata la caruta)! Think about it!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Esti roata de rezerva. Uita-l iar atunci cand se bafa iar in seama cu tine pe Facebook ori dai seen ori ii raspunzi scurt fara sa te intereseze ce face el.

| anonim_4396 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Cum adică roata de rezerva?
El nu vrea sa fie c mine. Nu poate sa o lase ca plânge. Ala nu e motiv. Nu vrea. Nu ma place îndeajuns încât sa o lase. Eu una nu mai vreau. Imi scrie mesaj de noapte bună, și în această dimineață mi-a scris. În fiecare zi îmi scrie. Nu înțeleg de ce. Nu Poate sa fie cu mine dar îmi scrie. Da sa ma lase în pace.

| sweetangels a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Mai bine il blocheaza direct, eu i-as arata la prietena lui ce ii scrie!