| Pistruiata a întrebat:

Buna toti am si eu o problema...
Deci in clasele 1-3 am fost cea mai frumoasa, toti baieti ma placeau, dar din a 4 a au inceput sa apara pistruii, atunci nimeni nu ma mai placut...
Pana in a 6 a sunt considerata cea mai urata din clasa...
Cum stiu asta? Oracole, id-uri, barfe.
Dar azi a fost picatura care a umplu paharul am crezut inainte ca spuneau din gelozie pana azi...
Uitati de ce :
Mi-am facut un id fals, iar apoi m-am dat drept fata care e cea mai draguta din clasa...si el am auzit c-o place, iar atunci i-am dat add.
Am inceput sa vorbim cand i-am spus ca imi place de el mi-a spus ca ea cel mai fericit, iar apoi mi-am dat seama ca nu eram Anca, ci Maria, apoi a inceput sa zica tu fata asa frumoasa pe mine? Apoi am zis, dar cine ti se par cele mai urate fete din clasa? Apoi mi-a spus numele cand am auzit am inceput sa zbier, sa plang, sa ma inchid in baie, in camera mea, dar inainte l-am intrebat de ce, iar el a zis de la pistrui.Cand era la gradinita pana in a 3 a era frumoasa, dar acum e urata cu spume.Cand am auzit asta am spus ce-am facut...nu imi pot lua din cap fraza aia...
Mie nu mi se pare ca sunt urata sunt super urata...
Cum arat?
Sani nu am, nici fund,.am fata ovala deci sunt tunsa bob, am buzele mici rosi, iar ochii albastri, am pielea foarte alba, putin rosu in obraji, dar am cearcane, iar dinti mei sunt scarbosi sunt strambi si galbeni, ma spal mereu, dar... bani de aparat dentar nu am si asa sunt destul de ugly...Sunt si foarte slaba si scunda 1.49 si am 29 de Kg mi se vad coastele pe mine daca dau bluza jos, nu am forta sa ma apar deloc
Vreau sa fiu altfel, ajutati-ma!

17 răspunsuri:
| Alëxąndŕą a răspuns:

Semeni cu mind, dar putin...
In fine nu esti de loc urata straight face ai cearcana si eu am catodata, culcate la 9, iar pentru dinti daca ii ai pe cei de jos strambi rade cu cei de infata, iar pentru albire...schimba pasta de dinti!
Sunt sigura ca asta e, dar sani si fund? Recunosc ca si eu am, dar daca tu nu ai inca si colegele tale da...ehh asta cred ca ii deranjeaza pe baieti lasa ca tot o sa iti creascawinking
Imi dau seama ca iei note mari prin cum scrii adica nu cu k si fara punct si virgula.Asa poti sa mananci mai mult sau poate nu-ti place cum gateste mama ta? Mda, cred ca asta e, poti sa ii spui mamei tale, nu e o rusine mananca de 5 ori pe zi timp de o luna vei vedea progresul! Iar pentru pistrui aloe vera, ieftina si buna maseazati seara inainte sa te culci pe fata, iar apoi dormi LA 9!
Ok, zbye!
Ok te-am pupat, zbye!

| BIS99 a răspuns:

1. Sânii cresc cu vârsta, alături de poponeţ.
2. Faţa ovală e OK, tunsoarea poate fi remediată.
3. Ca să elimini cearcănele, încearcă să dormi măcar 8 ore pe noapte, şi eventual la amiază.
4. Nu ai bani de aparat dentar, fă măcar un detartraj care costă între 50-200 lei. Îngraşă-te să ai măcar vreo 40 kg., o să creşti cu timpul în înălţime, şi du-te la tras de fiare dacă nu ai forţă. Baftă!

| SentimentalConsil a răspuns:

Draga mea, inca nu esti dezvoltata pe deplin, acum ar trebui sa te intereseze dezvoltarea inteligentei nu felul in care arati, daca incepi de pe acum sa-ti faci probleme de fizicul tau nu e bine, stiu ca sunt alte fete care arata fizic mai bine dar asta e trecator, vreau sa-ti aduci aminte cand o sa ai 17-18 ani si sa faci atunci comparatie intre ele si tine, sa vezi ce surprinsa o sa fi, de la 14 incepe transfomarea la o fata asa ca nu te impacienta, nu-ti mai analiza corpul si fi mandra ca existi.
Sa fi demna si fara frica
Un sarut, de'ncurajare, de la Cotyca!kiss

| Pitzipoanca a răspuns:

Sani? Fund? Glumesti? Bine ca nu esti mahnita ca esti inca virgina.
In alta ordine de idei, tu vrei sa apartii turmei? Eu personal consider pistruii ceva extrem de dragut/frumos/hot. Fiecare cu preferintele lui.
In viata vei da peste multe situatii de genul asta - sa fii "desconsiderata" din cauza unui "handicap".
Esti cea mai importanta persoana din viata ta. Nu uita asta.
Si...ai inainte o viata intreaga alaturi de tine si corpul tau, asa ca ar fi bine sa te obisnuiesti cu asta.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Pentru toți va exista cineva în viața sa.
Sunt persoane și mai urâte ca tine și nu se plâng.
Dacă viața așa te dă înseamnă că a vrut să te pună la încercare să vadă cum reușești să treci peste

| Pistruiata explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Perfect rasuceste si tu cutitul in rana...

| SentimentalConsil a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Viata asa te da? laughing))

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Pistruiata):

Vad ca tye pricepi la vorbe ceea ce inseamna ca nu esti fraiera, asta e un atu, sa stii ca nu a rasucit cutitul in rana de loc, trebuie sa punem greul inainte, inainte de a raspunde calculeaza-ti vorbele care au sa-ti iasa din gura

| teo6dia4c99 a răspuns:

Stai linistita. La 11-12 ani nici eu nu aveam sani sau funs de loc. aveam 154 de cm si 34 kg. Eu mereu am avut niste cearcane groaznice chiar daca ma culcam devreme, dar asta nu ma impiedicat cu nimic. Chiar daca ma striga copii prin parcuri scandurica nu-i bag in seama. Acum am 13 ani si am inceput sa mananc a groaza. Am 42 kg si 160 cm. am fund si sani( mici - debea au inceput sa-mi creasca). Stai linistita. Sunt sigira ca asa o sa tie se intample si tie.:*

| xgd a răspuns:

Desi intarziu mult, daca mai ai pistrui, am gasit solutia :
http://www.youtube.com/watch?v=NYTquMg-reg

| Foreveraloone a răspuns:

Inca esti mica.Nu te mai supara pentru ce a zis un fraier.E normal ca baietii sa se uite dupa aspectul fizic al unei fete, dar totusi mi se pare ca e prea devreme la 12 ani.Eu sunt convins ca pana la 15, 16 ani ai sa te dezvolti puternic fizic si vei atrage foarte multi baieti.I-ati o pasta de dinti care albeste dintii si spala-te de 3 ori pe zi ca sa nu mai ai dintii galbeni.Iar daca te deranjeaza zambetul tau incearca sa-l maschezi punand mana in dreptul gurii(poate fi considerat un lucru dragut de catre unii baieti). Totusi eu cred ca cel care ti-a spus ca esti urata e doar rautacios. Daca vrei totusi sa-ti grabesti dezvoltarea fizica apuca-te de un sport(handbal, baschet) sau poti pur si simplu sa te duci si sa alergi cateva ture de stadion in fiecare seara.

| Ande20 a răspuns:

Iesi afara. Uite-te pe cer, si spune-mi ce vezi. Daca cerul e senin, inseamna ca Domnul ne priveste.E innorat, e tot acolo.Deci,concluzia este ca oricand, oriunde si orice ar fi, Cel de Sus nu va neglija pe nimeni.Toate la randul lor, scumpo.Cand vei arata tu bestial, celelalte fete se vor intreba acelasi lucru, si tot asa.Deci nu te ingrijora, nu vei ramane asa urata, cum te consideri tu.Bafta si toate la timpul lor!happy

| AlexUtza3q a răspuns:

Scumpo...In primul rand ingrasate(mergi la un doctor sa iti dea o dieta de ingrasare), lasa parul sa creasca! In legatura cu sanii si fundul pai nu ai ce face esti prea mica pentru operati.Asteapta sa creasca.In legatura cu pistrui da-te cu un fond de ten ca sa nu se mai vada si cand o sa cesti mare poate o sa iti faci ceva la fata.Incearca sa faci un sport pentru a te inalta(baschet, inot...) si strange si tu bani pentru aparat dentar si pentru a merge la dentist pentru o albire a dintilor! In rest succes si sper ca te-am ajutat!

| Pistruiata explică (pentru AlexUtza3q):

Nu-am cum, alocatia o ia mama pentru a plati mancare, iar netul il am din an in paste...

| mariatzlovemusic a răspuns:

Nu tebuie sa te schimbi din cauza lui si a lor trebuie sa fi tu insati si sa demonstrezi lumii ca nu doar frumusetea conteaza

| AndreeutzuTwT10 a răspuns:

Nu ar trebui sa te crezi urata din cauza asta
Totusi esti inca in crestere deci nu trebuie sa iti faci asemenea pareri inca...
Chiar daca toti te considera urata asta nu trebuie sa te inpiedice sa iti trăiești viata mereu cu gandul la asta.
Am fost la fel ca tine. Bine eu nu am fost niciodata frumoasa sau chestii de genu.Am avut o problema de cand eram copil... De la 6 ani au inceput sa imi iasa coșuri si puncte negre
Mereu imi luau părinții creme sau ma duceau la dermatolog pentru asta dar pana si in ziua de azi inca mai am acnee.
Oricum esti in crestere nu e nevoie sa te sperii

| Ale_Deni_1999 a răspuns:

Vai draga mea, cate avem in comun. Vreau sa stii ca nu esti singura cu problemele pe care le ai..Eu am 14 ani:La dinti..la fel..sumt slaba, adica am 1, 67 si 43 kg.Nimeni nu se uita la mine.Pentru a te ingrasa iti sugerez sa mananci de trei ori pe zi + cate o gustarica.Iti garantez ca daca iti respeci mesele o sa vezi schimbari.Cat despre sa-i si fund..cred de la sine, nici eu nu am, nu esti singura.Lasa tu.colegii rautaciosi in pace.Eu te inteleg cum e, nu.i mai baga in seama.O sa cresti si o sa te mai dezvolti! O sa le para rau! laughing si sincer, eu nu cred ca esti urata. Pistruii sunt foarte frumosi.Multor baieti le plac pistruii. Sper ca te.am mai bine dispus. Pupici happy :*