| anonim_4396 a întrebat:

Acum aproximativ 3 saptamani eu si prietenul meu ne-am cam jucat cu organele noastre genitale,mentionez ca sunt virgina, si el nu a introdus-o deloc. Ma tem de o posibilitate a unei sarcini din cauza lichidului care apare inaintea ejacuarii. Cand s-a intamplat eram in ultima zi de menstruatie si nu imi mai cursese deloc, iar dupa a doua zi am avut o mica scurgere rosie care m-a tinut 3 zile si era mai deschis decat menstruatia. Au trecut aprox 3 saptamani si eu am dureri de burta si in zona genitala. Se poate sa fie o sarcina sau o simpla raceala? Mi-e teama sa fac un test de sarcina.
Astept raspunsuri. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic in perioada imediat urmatoare de 3-5 zile de dupa menstruatie, probabilitatea formarii unei sarcini este mai mica de 10% si asta este valabil doar in cazul in care patrunde sperma in vagin. In concluzie in situatia descrisa de tine, posibilitatea unei sarcini se poate exclude aproape in totalitate. Senzatiile dureroase din zona subabdominala-pelviana s-ar putea datora inceperii iminente a menstruatiei, deoarece 1 saptamana pana la joaca voastra + 3 saptamani dupa, rezulta ca au trecut circa 4 saptamani din momentul inceperii ultimei menstruatii. Pe baza calculului facut, in mod normal ar trebui sa-ti inceapa cat de curand menstruatia care va reprezenta garantia ca in actualul ciclul menstrual nu s-a format si nu s-a instalat o eventuala sarcina. Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| Alle15 a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Alle15 a răspuns:

Da,mi-a venit menstruatia, deci pot sta linistita?

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a introdus-o, nu sunt sanse sa fii gravida.

| Kriss96 a răspuns:

Daca nu a introdus nimic cum farfuria mea (ca nu zic altceva) sa ramai? Mamica ta nu ti-a explicat nimic?
De fapt nu ti se par logice toate chestiile astea?

| Kira5854 a răspuns (pentru Kriss96):

Am vazut intrebari "pot ramane insarcinata din masturbare?" intrebarea asta mi se pare normala, avand in vedere ca au fot atat de apropiati iar fata e virgina, dar cele care cred ca degetul lor aduce sarcina? dar astea? (p.s: pentru a te amuza citeste-le pe toate )
http://www.unica.ro/......enti-44616

| mariaalexandra97 a răspuns:

Scumpa mea data nu a introdus-o nu ai de ce sa iti faci probleme, acel lichid apare atimci cand baiatul este excitat.Asa se intampla si la fete si acea sangerare este o posibila raceala, ar trebui sa te grijesti mai bine tinand cont ca vine iarna.Si daca esti mai sensibila o sa te racesti foarte des daca nu ai grija :*

| Bolontoc_Daniel_1996 a răspuns:

Daca nu a introdus-o deloc nu ai cum sa fi insarcinat. Stai linistita.

| Alexxei87 a răspuns:

Putin posibil atata timp cat nu a existat penetrare! Relax and have fun!