| TPUizdabest2018 a întrebat:

Acum cateva zile am intretinut relatii sexuale cu prietena mea doar ca ea era in perioada fertila, am urmatoarele nelamuriri:
1.Care sunt sansele ca ea sa ramana gravida in conditiile in care am folosit prezervativ, acesta era fix?
2. Care sunt sansele ca sa se fi scurs sperma din prezervativ, nu am ejaculat in ea cand am simtit ca vine am scos-o afara.
3. Cand am terminat actul am observat ceva alb,, spumos" o fi de la lubrifiant pentru ca am folosit
4. Prezervativul nu a avut nimic cand l-am verificat dupa terminarea actului deci nu avea gaura sau ceva de genul.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat cu scopul/rolul de a se putea intretine contacte sexuale in fiecare zi a ciclului menstrual indiferent de perioada. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este produs si este folosit de catre barbati exact cu scopul de a le permite acestora chiar si sa ejaculeze la terminarea sexului si cu toate acestea sa continue sexul, adica sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg/intact pana la terminarea sexului. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis, si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in ea nu se va scurge afara, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

În condițiile prezentate de tine, iubita nu poate fi gravida.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sansele sunt foarte mari; GHINIONUL ar fi sa ramana, iar voi sa nu doriti asta

| Necunoscut112 a răspuns:

Şansele să fi rămas însărcinată sunt 0. Nici nu merită să te mai gândeşti la asta.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Spuma aia a fost lubrifiantul.
Nu e nici o șansă sa fie însărcinată.
Eu ejaculez mereu in ea cu prezervativ, oricând si nu s-a întâmplat niciodata nimic daca ai grija cum sa il scoti si cum sa il folosesti. Fii fara grija, nu se poate întâmplă nimic