| libelula55 a întrebat:

acum cateva zile am pus o intrebare legata tot de acest subiect. Respectiv am facut sex anal acum 2 saptamani cu prietenul meu si a ejaculat putin in anus si restul in mana stiu ca nu poti sa ramai insarcinata de la anal insa mi-e frica ca s-a prelins sperma pana im vagin. Menstruatia trebuia sa imi vina pe 20 octombrie deci mi-a intarziat 9 zile. Sani nu ma dor. Cateodata simt un discomfort dar unul minor. Iar de 2 zile am un fel de secretie maro pe chilot. Nu este sange de nidatie doar secretie maro care miroase insa nu foarte tare.
Ce parere aveti? Oare as putea fi imsarcinata? Pana acum n-am avut nici o simptoma. Secretia oare ce vrea sa insemne? Si cand anume as putea face testul de sarcina ca sa imi iasa corect? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in cazul tau NU se poate afirma nimic in mod sigur sau precis din cauza caracteristicii de ciclu menstrual NEREGULAT si dereglat intr-o mare masura, acele secretii care se manifesta deja de 2 zile cel mai probabil reprezinta semnele de incepere a menstruatiei. Pentru ca rezultatul testului de sarcina (probabil INUTIL) sa poata fi considerat 100% valabil, valid si corect, se poate efectua intotdeauna doar dupa trecerea a minim 21 de zile de la data prezumtivei zile de posibila fecundare a ovulului. In cazul tau probabilitatea de a exista o sarcina este 0 (ZERO). Multa sanatate!

| Necunoscut112 a răspuns:

Secreţia anunţă începerea menstruaţiei.