| DelyDelia a întrebat:

Acum catva timp am cunoscut un baiat (x) de la noi din liceu, am stat imbreuna putin timp, azi am realizat ca nu pot sa il iubesc cu adevarat pentru ca de mai mult timp imi placea de altul(y). Iar cand m-a vazut y ca stau imbratisata cu x, nu ma mai salutat si se uita urat la noi. Nu prea stiu ce parere are y despre mine, dar m-a durut cand am vazut ca se uita urat la mine. Dupa ce i-am zis la x ca ar fi bine sa luam o pauza, am realizat ca el ma iubeste cu adevarat, si imi pare rau de el. Ce pot sa fac? Cum sa fac ca sa nu fie suparat x pe mine? Tin la el da nu stiu sigur daca il iubesc la fel de mult ca pe y.

4 răspunsuri:
| RadXx a răspuns:

O situatie complicata, nu poti fi cu doi baieti findca nu este posibil an timp ce y te place x era suparat findca tea placut si tu al anseli.Tu trebuie sa iei o decizie buna si sa alegi doar unul dintre ei dar anainte de asta trebuie sa te gandesti si la sentimentele lor findca x acum e suparat ca tea pierdut si ca stai cu altul fara ca el sa stie.Si tu ai fost cam rea findca ai ranit un baiat care te placea dar antelege happy trebuie doar sa ati alegi unul singur findca nu poti avea o relatie findca atunci ambii baieti se vor certa si se vor batea pentru tine deci trebuie sa te desparti de unul din ei dar antrun mod frumos findca al vei ranii pe y sau x eu ati sugerez sa te gandesti bine ce si cum faci findca altfel risti sa ai/al pierzi pe amandoi. funda daca merit

| DelyDelia explică (pentru RadXx):

Am stat o vreme scurta cu x, dar nu am mai putut continua pentru ca ma simteam nasol pentru ca eu il iubesc pe y, el nu stie ca il plac. x imi era drag pentru ca stia cum sa se comporte cu mine.

| AdelinaMe a răspuns:

Inearca sa ii faci lui x lipeala cu altcineva.

| Overom a răspuns:

Lasa-i pe amundoi si cautati un ( z) nou happy smugsmug