| anonim_4396 a întrebat:

acum o saptama am facut sex cu prietenul meu, eram in ultima zi de menstruatie, am facut protejat, dar a ejaculat in zona mea pubiana, exista riscul sa se fi scurs sperma in vagin si sa raman insarcinata?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta ce va place sa va jucati cu focul, da exista risc urias, in loc da dati 30 de lei pe prezervative preferati sa platiti cu viata...trist va meritati soarta

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a exista un ovul viabil ( fecundat chiar in lipsa unui spermatozoid ) in ultima zi de menstruatie ( ziua a 3-5-a a c.m.) atat teoretic cat si stiintific este extrem de mica sub 3%. De asemenea se poate presupune ca este mai mult decat logica ca atat posibilitatea cat si tendinta de scurgere a spermei in orice alta directie este mai decat cea spre interior/in vagin. Se poate considera ca atat teoretic cat si practic devine aproape imposibila aparitia unei sarcini in astfel de circumstante.

| Emilian65 a răspuns:

Chiar daca sperma a ajuns in zona vaginului nu este risc de sarcina pentru ca erai in ultima zi de menstruatie.

| sofisis a răspuns:

Pai...se stie ca nici o zi nu e lipsita de risc deci da, risc exista mereu. Acum...cat de norocoasa esti tu sau nu, este alta problema.

| ywar a răspuns:

Nu ne poti furniza o inregistrare video? Eu asa ma lamuresc cel mai bine...

| 4psiho a răspuns:

Teoretic nu există riscul de a rămâne însărcinată. Practic... happy

| Just4Joker075 a răspuns:

Orice este posibil

| Daniela28004 a răspuns:

Daca s-a scurs sperma in vagin poti ramane insarcinata.