| toxich a întrebat:

Acum un an am aflat ca un coleg de clasa ma place si culmea si eu il placeam...am fost impreuna 10 luni doar ca el e mai golan(ne vedeam destule de rar pentru ca zicea ca are treaba, vorbea destul de urat cu mine si ma jignea destul de des dar dupa imi zicea ca ma iubeste)in fine timpul a trecut si am gasit pe altcineva care se poarta foarte frumos cu mine dar de cateva zile fostul imi tot zice sa ne impacam pentru ca el inca ma iubeste..nu stiu ce sa fac, nu stiu daca merita.o parere?

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

Buna.daca iti place de tipul actual si el te place eu zic sa continuati,daca fostul nu a stiu sa te pretuiasca cand te-a avut, nu cred ca o va face acum, totul tine de tine, si de ce simti tu pentru fostul, dar actualul tine la tine, mult succes

3 răspunsuri:
| sonia_6457 a răspuns:

Daca ' il iubeai ' pe primul si merita sa te aiba nu te mai atragea al doileawinking vezi si tu cam ce simti pentru al doilea si compara ce simti pentru fostul happy daca nici asta nu poti atunci, stai cu baiatul nou si vezi ce ii poate pielea si daca nu e genul tau intoarcete la fostul spunandu-i ca ai realizat ca doar pe el il iubesti ..si numai pe el tongue

| NarcisăNarcisă20000 a răspuns:

Nu cred ca ar mai fi bine sa te împaci cu fostul tău prieten, pentru ca te-a avut odată și nu te-a prețuit, acum lasă-l sa sufere, cum ți-a făcut și el ție când erați împreună. Sper ca te-am ajutat, aceasta este părerea mea. :p

| lyt a răspuns:

Sa il dai in pla meahappy altceva nu meritalaughing daca el a fost bou si nu te-a pretuit cand te-a avut....asta ehappy Lasa`l pe cel nou sa se bucure acum de tine. stii cum e vba aia "ce nu apreciaza unul, apreciaza altul de 2 ori mai mult"winking