| AnToOniiia a întrebat:

Buna big grin EX-ul ma vrea inapoi, dar nu stiu daca mai merita inca o sansa. Ne-am despartit acum 3 luni, dar parca timpul nici nu vede cat a trecut, pentru ca il iubesc mai mult chiar decat atunci cand eram impreuna. Aveam o relatie la distanta(erau 17 km intre noi si ne vedeam, de obicei, saptamanal). EL inca vorbea cu fosta si nu vroia sub nicio forma sa renunte la ea, motiv pentru care ne certam adesea. Atunci cand ii reprosam ceva, imi spunea ca daca nu-mi convine cum e el, sa-mi caut pe altcineva(spre sfarsit a acceptat sa mai lase de la el). Ne-am despartit, pentru ca EL nu venea deloc in oras sa ma vada, de fiecare data eu eram cea care ceda si mergea la el, iar cand pierdeam microbuzul, se supara ingrozitor pe mine. In fine, asta a dus la destramarea unei relatii de 1 an si 7 luni straight face Eu mi-am gasit pe altcineva, pot spune ca sunt implinita(cu exceptia faptului ca inca IL doresc sad ), timp in care EL si-a dat seama de greseli si a vrut sa le indrepte, sa o luam de la capat. Cum intalnisem un tip care mi-a aratat ca ma iubeste cu adevarat si care ar face orice pentru fericirea mea, nu am acceptat, mai ales ca la mijloc nu mai era nicio fosta oh go on Sunt, pot spune, prima lui dragoste love struck EL a insistat ff mult, iar daca a vazut ca nu ma convinge sa ma intorc la el, a spus TOTUL despre momentele noastre intime, chiar si inventii! TUTOROR! De la cea mai buna prietena a mea, pana la colegi de clasa, cunostinte si chiar si cei mai mari dusmani stiu o groaza despre mine! Va dati seama ce reputatie am im mom de fata si nu e corect, mai ales ca nu am facut abs nimic iesit din comun. Ce i-a zis si actualului de mine nu mai are rost sa spun oh go on se subintelege. Am avut ocazia, dupa toate astea sa pun pe cineva sa-l bata, dar nu m-a lasat inima. Eu n-am zis nimic de el, poate doar LUI si asta atunci cand auzeam toate rahat***le pe care le zicea despre mine sad M-au durut f tare chestiile astea, plus ca intr-o zi venise in spatele blocului meu sa ma bata!(in ziua aceea am fost plecata la Buc). Vroia sa ma si scuipe si pentru asta venise special. In ciuda tuturor, inca il mai iubesc si l-am iertat... Plus ca am aflat ca s-a culcat de cel putin 2 ori cu fosta, cat era cu mine sad Acum se roaga de mine sa ii mai dau o sansa si sa o luam de la capat, dar nu stiu, ma gandesc ca plang zilnic, dar dupa tot ce a facut nu stiu daca merita. Nu zic ca eu nu i-am gresit, dar nu i-am facut si nu i-as fi facut NICIODATA ce mi-a facut el! Acum ma suna mereu sa ne impacam si imi pune sa ascult mel de dragoste. Inima mea il vrea inapoi, dar nu stiu daca e bine. Mi-a zis ca regreta enorm ce a facut si ca de acum nu va mai avea ochi decat pentru mine si ca se va schimba. Aseara i-am spus tot ce simt pentru el, el mi-a zis plangand ca inca mai are mesaje de la mine, poze, o perna cu o poza cu noi 2, poezia noastra... zice ca totul ii aminteste de mine si ca nu va mai avea vreo relatie vreodata. Azi insa, i-am zis ca e un mare prost daca el chiar a crezut ca ma mai poate avea, dp cate mi-a facut, mai ales ca actualul e totul pentru mine. Am mintit, pentru ca sunt ranita.Au fost, in schimb, si f multe momente frum, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Neviii a răspuns:

Pot sa iti spun sigur ca fostul tau prieten a facut tot ce a facut pentru ca te iubea si de ofticat ce era a spus lumii tot ce a fost intre voi. urat din partea lui a dat dovada de imaturitate..gandeste-te la actualul. el acum e in aceeasi situatie ca tine atunci cand eram implicat intr-o relatie cu fostul tau prieten si el nu renunta la fosta.Ai grija sa nu-l pierzi.Fostul tau prieten te iubeste si probabil se va va schimba daca tu te vei mai impaca cu el..acum intrebarea e tu poti trece peste toate astea? Atata timp cat iti e bine cu actualul nu ai de ce sa te intorci la fostul serios straight face ..si daca vei face asta fi foarte rece cu el ..lasa-l sa vina doar el la tine un timp. fa-l exact cum ti-l doresti..succes! comunica-mi si mie decizia ta :*

| AnToOniiia explică (pentru Neviii):

Nu pot iubi niciun alt tip cel putin asa cum l-am iubit pe EL...si vezi actualul s-a cam racit straight face totusi, cred ca voi trece pana la urma peste tot, pentru ca fostul` nu e THE ONE oh go on eu am gresit, ca nu mi-am ascultat parintii cand mi-au zis de la inceput sa rup orice legatura cu el, iar pentru asta platesc. Si daca nu e actualul, e altul si gata, dar nu va mai fi EL, oricat m-ar durea sad

4 răspunsuri:
| Senaris a răspuns:

E destul de dificil. Ai facut o mare greseala ca i-ai spus chestia aia si poate l-ai ranit enorm. Ti-as zice sa nu te mai implici chiar daca il iubesti si stiu cat e de mare tentatia. Incearca sa te gandesti ca te-a ranit si cat de urat s-a purtat cu tine si vezi-ti de actualu' tau. Ala a fost cu nasu' pe sus si l-a costat, punct. Sper sa iei decizia corecta. big grin Bafta!

| SethMC a răspuns:

In locu tau nu i-as mai da nici o sansa. dupa mine e un bulangiu ratat care nu stie sa se comporte cu o fata in pnm.nu merita dupa cate a facut si in locu tau ii ziceam tunci sa il bata da nu asa sa ii invineteasca un ochi, sa ii dea calumea 2-3 saptamani sa nu mai iasa din spital.vezi ce faci totusi, dar iti zic clar ca nu merita.

| ale_4786 a răspuns:

Dupa parerea mea acest tip nu merita sa-i dai inca o sansa. Din moment ce te-a dezamagit o data cel mai probabil te va dezamagi si a doua oara stiind ca il vei ierta. S-a purtat foarte urat cu tine si e demn de dispret. Nu te merita deloc. Daca as fi in locul tau eu l-as lasa sa sufere sa vada ca greselile se platesc scump si mi-as vedea de relatia actuala. Gandeste-te bine inainte de a lua o decizie! Bafta multa!