| ElenaMaria4545 a întrebat:

Am 13 ani si am o intrebare:daca ma masturbez, ma dezvirginez, adica m-am masturbat cu un singur deget, dar nu a iesit sange. Oare nu eram virgina, eu cand m-am uitat la filme porno am vazut ca toate fetele virgine cand **** le-a iesit sange.Va rog sa imi raspundeti cat mai repede.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin masturbare se poate in anumite cazuri ca din neatentie sa lezezi/rupi membrana numita himen care acopera intrarea in vagin si sa te DEFLOREZI. Dezvirginarea de produce doar in momentul in care in vagin este introdus un penis real, adevarat (nu si artificial) in timpul primului sex. Sangerarea nu se produce in cazul tuturor femeilor deoarece himenul poate fi foarte diferit. Sangerarea din timpul dezvirginarii se produce doar in cazul a circa jumatate dintre fete si se poate datora mai multor cauze obiective. Este posibil ca himenul tau sa fie foarte elastic si prevazut din nastere cu o perforatie/gaurica (prin care se elimina menstra), mai larga prin care a trecut degetul tau subtirel fara sa-l lezeze sau sa-l rupa, deci nu a aparut sangerarea. Insa este posibil ca himenul tau sa se rupa in momentul primului tau sex si sa sangereze doar atunci mai mult sau mai putin, fiindca si sangerarea este diferita de la fata la fata si depinde de mai multe lucruri printre care : grosimea himenului, elasticitatea acesteia, dar mai ales cat este de vascularizata. Daca nu vei sangera deloc, probabil ca si tu esti una dintre fetele descrise in urmatorul articol scris de medici specialisti si cercetatori : "Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, a fost si este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării/dezvirginarii. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil/elastic şi se rupe relativ târziu uneori mult după primul contact sexual, în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul miscarilor de balet, spagat, la ciclism sau in cazul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." In concluzie NU se produce in mod obligatoriu sangerarea in timpul intretinerii sexului de dezvirginare. In literatura de specialitate sunt consemnate cazuri in care himenul a fost intreg/intact pana in momentul nasterii si s-a rupt doar in momentul intinderii extreme a vaginului pentru a permite iesirea copilului. Sper ca ai inteles care este motivul real. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai uita la firme porno ca aia sunt deja dezvirginati!
Masturbarea la fetele virgine se poate face doar clitoridian, fara sa-ti introduci nimic in vagin, sa nu-ti perforezi/ranesti vaginul, sa nu-ti rupi himenul si sa nu te infectezi.
Tu ce vrei, sa te autodezvirginezi? Ce-i mentalitatea asta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fa abstractie de ineptiile debitate de "toanti" Gretta, deoarece raspunsurile date de ea sunt gresite/eronate sau de-a dreptul imbecile si/sau cretine. Prin masturbare intravaginala nu se ajunge la dezvirginare si nici nu se pierde virginitatea. Esti in continuare VIRGINA.

| mihai69 a răspuns:

Prin masturbare intravaginală te poți cel mult deflora (să-ți rupi himenul) singură.
Pentru dezvirginare e nevoie să întreții un act sexual cu un partener.
Cât despre filmele alea - n-i habar câtă minciună și efecte speciale sunt folosite ca să atragă mai mulți privitori.

| Emilian65 a răspuns:

In cazul tau nu te-ai dezvirginat, ci doar te-ai autoexcitat. Dezvirginarea se produce in urma unui act sexual vaginal, cu un baiat.