| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si nu cred ca am sperma, dar am orgasm si o intrebare, cand ai orgasm adica vine senzatia de satisfactie ce trebuie sa mai fac sa ejaculez? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Glandele endocrine care formeaza aparatului tau reproducator si anume : vezicula seminala, prostata si cele 2 testicule (oute) vor ajunge la maturizarea lor deplina in jurul varstei de 14 ani (+/- cateva luni. Numai incepand din acel moment vor fi pregatite sa poata sa produca sperma autentica care este formata din lichidul (plasma) spermatica in care ajung spermatozoizii produsi de testicule. Trebuie sa mai ai doar... putintica rabdare. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mai trebuie doar să mai ai cam un an răbdare. Atât de simplu.

| Emilian65 a răspuns:

La 13 ani ai tai, este normal sa nu ai sperma. Eu zic ca nu este normal sa ai nici orgasm. Pentru mai multe lamuriri discuta cu parintii tai sau cu medicul de familie.

| Jijocatota a răspuns (pentru Emilian65):

Ei bine voiam sa discut dar sincer imi este foarte mare rusine stiu ca sunt parintii mei dar chiar si asa

| Jijocatota a răspuns:

Da am orgasm senzatia de satisfactie si nu iese nimic fac ceva gresit