| Alle01_1213 a întrebat:

Am 13 ani si o problema laughing...imi place mult de un baiat care are 16 ani. Am id-ul lui si am vorbit cu el, dar cand i.am zis cati ani am nu a mai spus nimic. Ce sa cred? Oare crede ca sunt doar o prea mica sau ce? Nu mai inteleg nimic...

7 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Dragostea nu are varsta...dar totusi mai bine vorbesti cu el fata in fata despre asta nu pe mess

| AmelyRain a răspuns:

Posibil, de obicei tipi de 16 ani nu prea iau din prima in serios fetele de varsta ta. Daca te cunoaste atunci poate sa ii palca e tine, dar de pe mess...nu are nici o garantie

| pspspsps a răspuns:

Am o varianta, dar nu stiu care e firea ta pentru a-ti putea raspunde. zi-mi cum esti tu ca sa pot sa iti dau mai multe variante.

| pspspsps a răspuns:

Nu e bun. inseamna ca el nu tine la tine daca lasa diferenta de varsta n(una foarte mica) sa intervina intre voi. iti propun sa-ti iei inima in dinti si sa il intrebi. e si el om, ca tine. plus, chiar daca nu veti fi impreuna, gandeste-te ca exista si altcineva care chiar sa te aprecieze, indiferent de varsta. bye, bye!

| oanasunshine a răspuns:

Exista mai multe posibilitati: ori poate te place dar avand in vedere ca ai 13 ani, poate nu vrea sa-ti spuna considerand ca esti prea mica si si-ar strica oarecum 'reputatia' ori nu te place, dar asta se poate rezolva prin comunicare, vorbeste cat mai mult cu el, si nu numai pe mess, si fata-n fata, si intreaba-l de ce te-a ignorat. sunt de parere ca, atat timp cat vorbiti cat mai mult si deschis, el o sa se apropie de tine, si, de ce nu, o sa si fie cu tine.
Bafta. :*

| pitika_1557 a răspuns:

Pai ar fi bine sa discuti cu el, si sa il intrebi de ce numai vorbeste cu tine. Poate a fost cam ocupat in ultimele zile si aceasta este cauza pentru care nu te-a mai bagat in seama. Totusi, nu ai precizat cum se comporta el cu tine.happy. Da vre`un semn ca te-ar place? Sau poti incepe totul printr-o prietenie. Apoi dupa un timp cine stiewhistling. incearca sa ai putina rabdare si lamureste cu el ce se intampla de te ignora:*. Multa bafta si ai grija de tine>big grin

| Alle01_1213 explică:

Pai mersi de sfaturi big hug o sa il intreb care e problema si de ce ma ignora... daca nu ma place sau alte chestii renunt si gata :-J la urma urmei mai sint milioane de baieti in lumehee hee