| Fuckmylife666 a întrebat:

Buna TPU am 16 ani

am intalnit acum cam 2 luni o fata la un concert, imi place mult de ea, pana acum am avut doar cam 3 conversatii pe facebook foarte reusite si lungi...dar mereu am fost eu cel ce a abordat-o sad (gresesc eu,nu ma place sau pur si simplu nu are timp? scrie SMSuri mult timp la scoala cica, pe facebook cam la fel) nu am vorbit pana acum fata in fata, imi propun asta dupa vacanta dar nu stiu cum sa fac sa nu para ciudat straight face nu ar fi bine daca am fi intr-un grup initial? la un suc ceva.(nu am vorbit dar asta nu inseamna ca nu ne-am salutat, ea zambindu-mi foarte frumos mereu) ce sa fac? avem multe in comun, amandoi ne uitam la vampire diaries, amandoi dam la medicina, amandurora ne place sa studiem in general(trec printr-o perioada mai naspa, sunt mai delasat, fumez, etc) trebuie intai sa scap de astea si sa ma pun serios pe studiu? :3 s-ar putea ca din semestrul 2 sa fiu in clasa cu ea pentru ca ma transfer la biochimie vrand medicina.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu tine cont de faptul asta,e irelevant.
Bineinteles ca trebuie s-o faci sa te simpatizeze,cum altfel ai vrea sa te apropii de ea,nu e logic?
Bate-i mici apropouri, fa-o curioasa, glumeste cu ea, fa-o sa rada, asa incep toate!
happy

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu cat te apropii mai mult de ea,cu atat ai mai multe sanse.
Discuta cu ea mai des,conversatii lungi,conversatii scurte,toate va ajuta sa va cunoasteti mai bine,in asa fel incat ajunsi fata in fata sa nu va simtiti stingheri.
Daca ea te simpatizeaza e usor de observat,asadar continua sa tii legatura,nu fii o prezenta meteorica,ci una permanenta in viata ei, fie si virtuala deocamdata.
Cu alte cuvinte, apropie-te, dar nu deveni banal, intretine curiozitatea si buna dispozitie!
Succes!

| Fuckmylife666 explică (pentru greece12):

Deci tu spui sa continui sa vorbesc cu ea pe facebook, chiar daca nu ma cauta ea, nu e rau daca ii dau de inteles ca o plac? Deci nu am de ce sa imi fac griji, e doar in mintea mea de copil ce inca nu a avut iubita, esti user al anului si tin cont de asta happy

| greece12 a răspuns (pentru Fuckmylife666):

Nu tine cont de faptul asta,e irelevant.
Bineinteles ca trebuie s-o faci sa te simpatizeze,cum altfel ai vrea sa te apropii de ea,nu e logic?
Bate-i mici apropouri, fa-o curioasa, glumeste cu ea, fa-o sa rada, asa incep toate!
happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ea si fara o anuntare prealabila pe TPU sau presa

Răspuns utilizator avertizat
| DeathReaper a răspuns:

Asa frate adu toata satra dupa strada, da si in ziar...
Dai de mancare, baut si du-o undeva unde e distractie, patinoar, un acvariu.Acuma sper ca ai minim 50 lei ca sa nu pici de fraier. Daca o iei cu facebook si SMS-uri cred ca ai sub 18 ani deci ai grija pe unde o duci si la ce ora o duci acasa.

| Fuckmylife666 explică (pentru DeathReaper):

Am scris deja ca am16 ani