| Adinel a întrebat:

Buna TPU.Am 17 ani si am nevoie de niste sfaturi.Cand eram mica am avut niste vecini.nepotii lor locuiau in alt sat si veneau des in vizita la bunici.Asa am cunoscut un baiat care mi-a placut foarte mult.Mereu ne jucam cand veneau acolo, insa au trecut 4 ani in care nu am stiut nimic de ei.Acum o luna au venit din nou:el, baiatul de care imi place, si cele 2 surori ale lui mai mici. M-a vazut si i-a spus mamei sa ii faca cunostiinta cu mine.Mama i-a facut apoi seara a luat nr meu de la fratele meu. a doua zi au plecat si mi-a dat mesaj am vb foarte mult in fiecare zi imi dadea mesaj pana in urmatorul weekend cand au venit iar.am stat la poarta pana la 4 dimineata, ne-am sarutat. a plecat a doua zi si la fel vorbeam foarte mult. dupa 2 saptamani am fost la ei la sora lui de 15 ani am stat o saptamana. a fost cea mai frumoasa saptamana.stateam cu el in fiecare seara si ne sarutam.vineri eram suparata pentru ca venisera verisorii lui si nu mai statea cu mine si duminica plecam.eram trista si il priveam continuu cu ochisorii aproape in lacrimi.am plecat in alta camera sa imi iau telefonul de la incarcat si a venit dupa mine si nu m-a lasat pana nu i-am spus ce am.ne-am sarutat si apoi a facut tot posibilul sa stam doar noi doi.eram foarte fericita. iar sambata seara ultima noapte pe care aveam sa o petrec acolo l-0am vazut parca era trist ma privea il priveam dar nu ne spuneam nimic. el se fereste de lume adica e mai timid nu ii place sa se uite lumea la el cand e cu cineva.si chiar daca nu poate sa stea cu mine ca si cum am fi impreuna pentru ca e lume in jur sau familiile face orice sa ma bage in seama.inainte de astea eram suparata ca era catelusul meu bolnav si cand a ajuns el acasa plangeam si cineva i-a spus ce am si a inceput sa strige multe ca sa ma faca sa rad si l-am alergat si ne-am udat ne-am facut fleasca. iar a doua zi m-a facut de negreala pe fata.Acum de cand am plecat de acolo nu mai da mesaje nimic. daca dau eu raspunde greu. el zice ca e ocupat e posibil si asta pentru ca sta la tara si acum sunt muncile campului plus ca inca mai sunt verisorii lui la el dar nu stiu ce sa mai crd.Acum intrebarea:oare suntem impreuna, simte ceva pentru mine? de ce oare nu mai da mesaje nimic? va rog dau fundita ajutati-ma cu un raspuns.va pup.multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| LittleDrop a răspuns:

Noi nu avem de unde sti. cel mai sigur este sa vorbesti cu el sincer si deschis. Intreaba-l daca simte ceva pentru tine, cum s-a simtit in saptamana care ati petrecut-o impreuna, si in toate celelalate zile in care v-ati vazut. Dar cand vorbiti despre asta e bine sa nu va deranjeze nimeni, adica sa te asiguri ca nu va va intrerupe nimeni pana nu ve-ti termina de discutat si ve-ti trage o concluzie. Daca nu iti raspunde sau iti raspunde greu nu trebuie sa faci tam-tam din asta. poate chiar nu poate.

happy

| IamFantastic a răspuns:

Asta se intampla cand erai mica, viata merge inainte ...nu am timp sa citesc tot... dar da, viata merge inainte treci peste

| claudiusound a răspuns:

Incearca sa-l suni...intalniti-va si discutati.pentru ca e aiurea si pentru tine sa nu sti ce are in suflet si sa nu sti la ce sa te astepti. sper sa reusesti! Bafta!tongue

| RedOfWorld a răspuns:

Nu am experiența necesară pentru ați raspunde la intrebare dar, te pot sfătui să incerci să vorbești cu el cum te vede acum doar ca pe o veche cunștință sau ca pe un viitor partener. Ăsta a fost sfatul meu sper că te-am ajutat!