| AddeAndre14 a întrebat:

Salut la toata lumea!:* Am o situatie cu un baiat.Mie imi placea de el de prima data cand ne.am cunoscut.M-am intalnit din coincidenta cu el prima oara si mi-a spus ca ne auzim la telefon. Dupa doua zile m-a sunat si a vrut sa ne vedem in seara aia.Am acceptat bineinteles si el a venit la mine acasa[eu eram la tara atunci si el e de acolo].El nu isi mai putea lua ochii de la mine se uita intruna iar eu ma inrosisem si eram oarecum emotionata si nu prea am vorbit.A doua zi am mers sa ma plimb cu bicla si iar l.am intalnit din coincidenta cand m-a vazut ca vin s-a uitat spre mine si mi-a zambit. Apoi ne-am intalnit iar mai pe seara la un lac.Era foarte frumos. Apoi dupa ce am plecat de la lac, l-am sunat si se audeau vocile prietenilor lui care ziceau "bai a sarutat-o?" dar el nu facuse asta, desii cred ca incerca dar nu putea. Apoi l-am pus pe un baiat sa vorbeasca cu el [prieten de-al meu] si l-a amenintat sa vada daca renunta la mine si l-a intrebat daca e cu mine.Iar el a zis ca "suntem doar amici" nu stiu de ce dar atunci mi se oprise inima in loc ..Eram suparata dar de ce?! Intrebarea este daca suntem "amici" ce sa fac ca sa numai fim doar amici? Sa ma dau pe langa el? sa ii fac pe plac? Credeti-ma habara nu am ce sa fac.HEELP!

Răspuns Câştigător
| xGabriela a răspuns:

Mai asteapta un pic. Incearca sa te apropii de el, sa deveniti mai buni prieteni, iesi afara cu el cat mai des, pentru a va obisnuii mai mult unul cu celalalt, iar, daca e sa fie, te va intreba el. Si nu trebuie sa te superi din cauza a ceea ce a zis, deoarece, nu putea sa zica '' da o plac''. care ar mai fi fost magia daca ar zice la prima persoana care il intreaba asta? sincer acum, nu ti-ar placea mai mult sa il auzi spunandu-ti prima data asta tie? decat altor persoane? mai ales daca stie ca te cunosti cu acel prieten, si stie ca daca i-ar zice, ti-ar spune? si tu ai fi facut la fel daca erai in locul lui. doar nu ai vrea sa afle toata lumea ca il placi, inaintea lui -.- sper ca te-am ajutat big grin funda? happy

1 răspuns:
| gozzila a răspuns:

Nu il mai supune la teste sa vezi daca tine la tine. un sarut e un sarut nu un act sexual. mai departe depinde de tine, fii mai indrazneata