| Allyiee a întrebat:

Am aproape 13 ani, am prieten cu un am mai mare ca mine. Dar cam am o problema. Seara, ma oun in pat si incep intr-un fel sa visez fara sa dorm, cum ca as fi la el acasa si fac dragoste cu el.
Stiu ca e stupid, si nici eu nu prea inteleg dc ma gandesc la lucrurile aceastea. Nu-mi doresc sa incep viata sexuala acum(stiu ca nici nu e bine).
Credeti ca inseamna ceva asta?

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Da,inseamna ca il iubesti, ca te simti foarte atrasa de el.Nu e nimic iesit din comun faptul ca iti imaginezi asemenea lucruri, e doar o dorinta pe care ti-o vei indeplini cand vei fi pregatita happy

11 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Deja? La 13 ani? Înseamnă că te excită şi ai vrea să ai parte de aşa ceva, dar conştiinţa îţi spune că e prea devreme şi vrei să mai aştepţi. Dar crede-mă că pentru vârsta ta e mult prea devreme să te gândeşti la aşa ceva! Prietenul tău la vârsta de 14 ani, 15, va fi din ce în ce mai motivat să obţină aşa ceva, poate va ajunge să te şantajeze "dacă ţii la mine, o vei face", chestii de acest gen. Să nu te laşi influenţată, eventual, dacă se întâmplă aşa ceva, să te desparţi de el. Ştiu ce spun, şi mai ştiu că fetele sunt uşor de influenţat şi din dragoste ar face orice, dar nu e bine, ai grijă de tine!

| Allyiee explică (pentru Mao):

Nu-s genul ala de fata care ar face chiar toate prostiile din lume. Nu vreau s-o fac, stiu ca nu e bine, si nu e genul de baiat care sa-mi faca faze de-astea. Da, ma excita, si cateodata ma gandesc cum ar fi daca as incepe deja. Dar chiar nu vreau.

| athos01 a răspuns:

Bărbat sau femeie, tânăr(ă) sau în vârstă, visele erotice nu „iartă" pe nimeni. Unele sunt mai cuminţi, altele sunt mai îndrăzneţe, dar toate au o explicaţie. Poate fi vorba de fantezii sexuale ascunse, în cazul iubirilor nedeclarate, sau, dacă eşti într-o relaţie, este posibil să ai o viaţă sexuală care nu te satisface pe deplin.

Visele erotice apar încă din perioada pubertăţii şi continuă pe toată durata vieţii, asa ca e ceva normal sa ai vise erotice. Daca vrei sa mai vb da add la mrns_adrian

| Allyiee explică (pentru athos01):

Iti dau un sfat. Cand e sa mai vorbesti cu fete, sau chiar si baieti, de 12-13 ani, vorbeste romana laughing Ca nu am inteles pe deplin ce-ai spus tu acolo. Sunt virgina, cum sa am o viata sexuala care nu ma satisface pe deplin?!

| FartsMaker a răspuns:

Nu este ceva anormal ai doar fantezii cu el pentru ca esti indragostita

Răspuns utilizator avertizat
| Neamtu_Lavinia_1997 a răspuns:

Inseamna ca il iubesti simti ceva pentru el si te gandesti prea mult la lucru asta