| costinal3xandra2000 a întrebat:

Am avut un contact sexual, a fost protejat si toate cele, numai ca atunci cand prietenul meu a schimbat prezervativul, fiind primul, el sustine ca i-a ramas pe mana sperma si nu isi mai aminteste daca s-a sters, eu urmarind fiecare pas si din cate am vazut, nu cred ca s-a sters. Nu era o problema chestia asta daca nu continuam actul, folosind desigur alt prezervativ. Anume cand l-a pus pe cel de-al doilea, a folosit mainile care aveau pe ele "nazdravani". Oricum pana sa infileteze prezervativul, a atins cutia, a desfacut ambalajul, insa lucrul asta nu imi ofera nicio siguranta ca pe mana nu a ramas nimic.
Stiu ca spermatozoizii mor in aer, insa dupa 10-15 minute. Mentionez ca eram in prima zi de fertilitate, cu doua zile inainte de ovulatie. Desi nu a ejaculat in mine, dar a atins cu mainile prezervativul (ce pretind ca aveau substanta respectiv pe ele) ar rezulta o sarcina?
Va rog un raspuns concret si rapid!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu chiar ai fi definitia ghinionului si accidentului daca ai ramane gravida din asa ceva, in principiu nu e nicio sansa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina.

| costinal3xandra2000 explică (pentru Violleta2022):

As putea face un test de sarcina dupa o saptamana? Sau este prea devreme?

| Violleta2022 a răspuns (pentru costinal3xandra2000):

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ fiind facut inutil, cu mult timp prea devreme.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pur teoretic se poate aprecia ca exista bineinteles o posibilitate potentiala de a se putea forma o sarcina, insa d.p.d.v. practic in mod real aceasta NESANSA este de la foarte mica... spre imposibila. Probabil ca niciunul dintre noi nu este un clarvazator, precum Mafalda sau vreun urmas a Mamei Omida, incat sa fim in stare sa putem ghici ce si cum s-a intamplat de fapt in realitate.
Probabil ca actuala ''spaima/ingrijorare'' va fi invatatura de minte de care aveti nevoie amandoi si data viitoare scoaterea prezervativului si montarea unui alt prezervativa va fi efectuat corect, cu mana spalata pe un penis spalat sters si uscat cu un prosop. Multa sanatat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca rezultatul testului de sarcina efectuat pe baza urinei, sa poata fi considerata ca fiind VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%, acesta trebuie sa fie facuta numai dupa ce au trecut MINIM 21 de zile fata de data ovulatiei atunci cand aceasta data este cunoscuta, sau fata de data la care a fost intretinut ultimul act sexual neprotejat. Doar daca vei proceda asa, numai in acel caz vei avea certitudinea ca rezultatul obtinut este corect. Multa sanatate!
PREZENTARE TESTARE DE SARCINA https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

| sofisis a răspuns:

Daca prezervativul a fost "contaminat", da, poate rezulta o sarcina. Din pacate nu avem de unde sa stim exact ce si cum s-a intamplat acolo. S-au auzit si cazuri mai bizare de graviditate asa ca, totul e posibil

| Treaem24 a răspuns:

50% sanse 50%