| BambiSd a întrebat:

Am facut sex prima data asta vara cu prietenul meu si am sangerat dupa cum era normal. Ieri am mai facut odata si am mai sangerat putin dupa vreo 20 de minute. Astazi de dimineata am mai sangerat din nou putin, la fel si pe la pranz. Credeti ca ar trebui sa ma ingrijorez sau este normal primele dati? Funda.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ar trebui să vezi un medic ginecolog, asta trebuia să faci de prima dată după acel prim contact sexual.
Poate fi din cauza lipsei lubrifierii, fie nu s-a rupt din prima himenul.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se mai poate intampla uneori, dar totusi e ingrijorator. Tinand cont ca in prima luna de la inceperea vietii sexuale trebuie sa te vada un ginecolog, devanseaza un pic consultatia si du-te zilele astea

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu a fost deflorare completă din primul contact.
Este bine să mergi și până la medicul ginecolog, pentru un consult.
Respectă-ți sănătate.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

E normal la primele contacte sexuale sa mai sangerezi un pic

| AlinPlaya a răspuns:

Nu s-a rupt himenul cum trebuie. Daca se mai intampla intreaba un medic ginecolog. Ai grija!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sângerarea de ieri se poate datora faptului că himenul NU a fost rupt complet.

Dar sângerările de azi NU pot avea aceeaşi cauză.
Ele se pot datora faptului că eşti în perioada ovulaţiei sau ar trebui să-ţi vină menstruaţia.

Dacă NU ai şi dureri vaginale, atunci NU ai de ce să te îngrijorezi ( este una din cauzele de mai sus ).

Dacă apar şi dureri vaginale, atunci e necesar un control la medicul ginecolog!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E normal, însă eu te sfătuiesc totuşi să consulţi şi un ginecolog mai ales dacă continuă aceste sângerări atât de des.
Te pup!

| SyndicateX a răspuns:

Da e normal, totusi daca sangerarile continua consulta un medic.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Este normal sta linistita!