| Pissy a întrebat:

Am fost cu un baiat 9 luni jumate. Primele 3 luni juma au fost frumoase. Probabil cea mai frumoasa relatie pe care am avut`o, asta pana cand m`am culcat cu el.de atunci au inceput certurile. Ma batea, ma injura. M`a obligat sa-i fac sex oral. N`am depus plangere la politie pentru ca il iubeam.Prin iarna l`am "inselat", asa spunea el, pentru ca m`am sarutat cu cel mai bun prieten al lui, de revelion. i-am explicat ca nu l`am inselat, eram doar putin ametiti.In perioada aceea el a spus prin cartier ca m`am culcat cu el si ca i-am facut sex oral.In fine, am trecut peste, ne-am impacat, iar acu` 3 luni ne-am despartit pentru ca numai suportam bataile zilnice.Acum 2 luni m`am operat de apendicita si in ziua cand mi-am scos firele am stat putin afara cu el si cu prietenii mei(si el face parte din grup). ne-am luat la cearta dintr`un motiv banal si a inceput sa ma injure, l`am injurat si eu si mi-a dat un sut in fund, mi s`a facut rau pentru ca eram cu operatia si mi-a zis in fata ca si-a batut joc de mine 9 luni zile.Am hotarat sa numai ies cu ei, deoarece si ceilalti rad pe seama mea, pentru ce am facut eu cu el, dar nimeni nu ma intelege.Acum 1 luna m`am combinat cu un baiat mai mare decat mine cu 4 ani, i-am explicat ca nu prea vreau sa fiu cu el pentru ca mi-ar cere si altceva si eu numai am incredere in baieti. A spus ca nici nu se pune problema de asta.Bun.toate bune si frumoase, la 2 zile dupa ce am inceput relatia cu el ne-a vazut fostul meu prieten si a ramas ceva de genu "straight face", iar actualu stia ca am fost cu el pentru ca se cunosc, au copilarit impreuna.si cand l-a vazut, m`a sarutat iar el se uita la mine cu o privire ciudata, de parca ar fi vrut sa ma ia la bataie.Am simtit ura in privirea lui.Tot in ziua aceea m`a sunat si unu dintre prieteni si mi-a zis ca daca nu il las pe actualu ma bate fostul si i-am zis ca e viata mea, sunt cu cine vreau si sa numai decida el in locu meu si i-am inchis telefonul. Acum aproape 3 saptamani m`am despartit de baiatu` cu care eram pentru ca nu ma simteam bine cu el, mai ales ca trebuia sa ma feresc de lume, deoarece parintii mei sunt mai severi si nu m`ar fi lasat cu el pentru ca este prea mare. M`am impacat cu prietenii mei, mi-au promis ca termina cu glumele pe seama mea si chiar asa s`a intamplat.Se poarta toti frumos cu mine, dar l`au indepartat pe fostul` meu prieten o perioada, pentru ce mi-a facut. De o saptamana s`au cam impacat si el umbla iar cu noi, doar ca se poarta cu mine foarte urat: imi vorbeste in sictir si se uita ciudat la mine.Acum 4 seri unu dintre prieteni i`a spus sa termine cu comportamentu` asta pentru ca am fost prietena lui timp de 9 luni si ca nu e frumos ce face. El nu a mai zis nimic.La 2 ore dupa aceea i`a trimis baiatu` asta, pe mess, melodia aceea "BUG Mafia-La fel de prost ca tine" si m`a scos de la ign. I`a dat de gandit melodia? si-a cam dat seama ca a gresit si ii pare rau? Din seara aia a inceput sa se poarte cu mine foarte frumos, chiar azi mi-a vorbit foarte calm si in el am vazut o schimbare, ii straluceau ochii cand ma privea si cand imi vorbea. Ce sfat imi dati? happy. Sa am rabdare si sa-l las pe el sa faca primul` pas sau sa nu ma mai gandesc la nimic? Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea. Fundita :*

Răspuns Câştigător
| UseR4EveR a răspuns:

Pfoai ma dor si ochi cum am citit, ba daca l'as vedea facand nu numai cu tine cu orice fata cea cea facut cu tine as baga cutitu' in el...cum sa faci ma cu o fata asa ceva,nu'i inteleg pe uni deloc, are probleme mintale baiatu respectiv, nu stiu ce sa spun daca tu ai speranta ca el se va schimba impacate (cea ce nu rea cred vrea doar o aventura de o noape)scuze daca te descurajez dar...ai mare grija! te pup

12 răspunsuri:
| Dєєค a răspuns:

Sincer mi se pare EXTREM de urat ce a facut elstraight face Se vede ca nu tinea la tine chiar daca tu il iubeaisad. Parerea mea e sa uiti de el, adica atatea luni de comportament urat nu ti-au dat de gandit ce fel de persoana este? Eu nu cred ca melodia i`a dat de gandit, ci ca urmareste ceva. Mai asteapta o perioada ca sa vezi cum decurg lucrurile, nu il baga prea mult in seama ca sa vezi daca te cauta si daca continua sa vorbeasca frumos cand o sa vada ca tu nu prea mai vrei. Bafta:*

| selfish lover. a răspuns:

Buna!
A fost foarte urat ceea ce a facut si cum s-a purtat cu tine. Nu ar trebui sa te gandesti la vreo impacare...o sa se intample la fel dupa o perioada. Mai bine incearca sa iti gasesti un prieten care sa te iubeasca si sa te respecte si uita-l pe acest individ... Ai grija :-)

| dayanalove12 a răspuns:

Nu m-ai deranjat. imi place sa citesc povestioare de genul. cred ca melodia i-a dat de gandit, dar stiu ca ce o sa-ti zic acum e ceva care o sa te descurajeze si imi pare rau, dar asta e adevarul: NU AR MAI TREBUI SA MAI UMBLI CU EL, NICI SA NU-L MAI PRIVESTI IN FATA pentru ca e un nimic dupa tot ce a facut. cum a putut sa loveasca o fata? cum a putut sa se culce cu tine si apoi sa te bata zilnic? Doaaaaaaaaaaaaamne. daca as fi vazut pe baiatul respectiv, l-as fi omorat cu mainile mele. crede-ma. e un nimic. la asta sa te gandesti: ca baiatul asta e un NIMIC.

| cokocosmy a răspuns:

Nu mai plictisit deloc happy o problema nu mi se pare o plictiseala mai ales daca pot sa-ti dau un sfat prietenesc happy
nu mai baga de seama ii o fatada a lui crede-ma o sa se repete joaca teatru daca ai ramane iar cu el in privat ...ai avea de suferit din nou straight facesad
uitate in fata fi optimista viata merge inainte mai is baietii calumea. decizia iti apartine sper ca te-am ajutat.succe si mult noroc in viatahappy:*

| AnnonnimGirrl a răspuns:

Tu te gandesti sa te impaci ca el la cate ti-a facut? pnm eu nici buna nu i-as zicestraight face

| Anusha_9111 a răspuns:

Off.baietii astia.nu trebuie sa ai incredere ca nu'i nimic de capul lor.cred ca abia dupa timp bun de relatie ajungi sa-i cunosti si abia sa ai incredere in ei.e trist ca din ce in ce mai multe fete patesc asta.pai eu as zice, pentru inceput, sa nu-i acorzi pic de atentie. sa-i demonstrezi ca nu te lasi intimidata de el si ca nu-ti pasa ce crede, ce spune sau ce vrea (referitor la alte relatii ale tale) exact cum ai spus: e viata ta, si numai a ta. nu-i da atentie, lasa-l sa vada ca nu te "misca" deloc ce face. Iar daca s-a schimbat (desi nu cred, sincer) o sa continue asa, stresandu-te si incercand sa-ti atraga atentia. nu trebuie sa cedezi orice ar face (nu uita: lupul isi schimba parul, dar naravul BA!). lasa timpul sa se scurga, le va rezolva pe toate.lasa sa curga atat timp cat e nevoie pentru ca ranile din sufletul tau sa se vindece.ai grija de tine si nu te lasa influentata de "inocenta" dobandita de fostul tau peste noapte.ori are un interes (sa te foloseasca iar) ori se plictiseste.si are nevoie sa mai bata pe cineva. Apropo straight face cum ai putut indura asta? si sa fii obligata sa faci ceva? straight face doamne.in special pentru asta nu merita iertarea ta, cu atat mai putin atentia straight face. gunoaiele astea ale societatii imi provoaca scarba! ai mare grija de tine! impune-te in viitoarele relatii si nu mai lasa pe nimeni sa-ti influenteze dorintele. sper ca te-am ajutat :d

| Diannnaa18 a răspuns:

Buna, poate datorita acelei mel si-a dat seama de greseala pe care a facut`o si incearca sa isi cerara iertare mai devereme sau mai tarziu daca are bunu` simt daca nu asta e... dupa parere mea e sa-l ignori o perioada buna de timp "Indiferenta doare cel mai tare ".Cat despre bataile si injuraturile pe care le primeai zi de zi nu stiu ce sa zic, dar totusi e ceva in neregula scuze ca zic dar trebuie sa mearga la un control ceva cum sa de`a in tine, eu una daca eram in locul tau cu toate ca`l iubeam si nu stiu ce... ii ziceam "pa" de mult timp. app cati ani aveti?

| euu03 a răspuns:

Nu meriti asa ceva sad nu imi vine sa cred ce am citit a dat in tine si dupa ce ai iesit din spital. e de necrezut. nu mai sta cu el nu te merita

| alexandra_5507 a răspuns:

Buna,sfatul meu e sa uiti ca a existat in veata ta si sa iti cauti pe cineva care te respecta pentru-ca nu se va schimba niciodata, iti zic din propria expereta si vei suferi iar si iar. Emai bine sa il ignori si sa nu ii arati ca inca mai tii le el.

| sebykutzu a răspuns:

Da melodia sigur a avut un efect pozitiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow.ce poveste
As vrea sa stiu cati ani ai dar sfatul meu ar fi acelasi:NU TE MAI IMPACA CU EL, chiar daca acum spui ca s-a schimbat, pe viitor va face la fel.Sti vorba aia''lupul isi schimba parul da'naravul ba''
Da-l draq, nu merita sa ma stai cu el si sa-i suporti bataile.Mai sunt si alti baieti, nu se opreste lumea la el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti chiar naiva, nu pot sa cred. Cum poti sa fi asa oarba?
Nu te mai impaca niciodata cu el! Cum au fost primele 3 luni? Frumoase, da, si asta se repeta, daca nu observi. Nu o sa se schimbe niciodata o persoana ca el! Incearca sa fie dragut dupa tot ce ti-a facut, dand uitarii asta, si sa fie impreuna cu tine, sa te pupe, sa-i faci orala, sa te bata.
Fi desteapta de data asta.