| AnA_2669 a întrebat:

Am mai pus odata intrebarea, dar vreau mai multe raspunsuri! Hellppppp! Am nevoie de ajutor, m am despartit de prieten acum 4 luni si in acest timp a fost langa mine un prieten comun de'al nostru. Acesta a inceput sa tina la mine si intr'o zi mi a spus ceea ce simte pentru mine, m-am gandit si am zis hai sa incerc, poate l'oi uita pe exu', bineinteles o relatie pe ascuns, zis si facut. Acum am ajuns intr'o situatie aiurea, la fostul tin enorm si as face orice ca sa fiu cu el, dar parca tin putin mai mult si la actualu, face orice ca sa mi fie bine, m am obisnuit cu el. Nu stiu ce sa fac, ii iubesc pe amandoi sau nu! de vreo cateva zile ma gandesc continuu la aceasta situatie, si nu stiu ce e cu mine, va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta poate fi urmat de o alta intrebare : 'Care au fost motivele pentru care te`ai despartit de prietenul tau?'

Eu sunt de parere ca daca fostul tau iubit nu mai da niciun semn ca l`ar mai interesa persoana ta, iar actualul iubit ti-a spus mai ales ca te iubeste ai facut o alegere buna! In cele mai multe cazuri in care un cuplu se intelege si relatzia lor ajunge sa fie o relatzie de viitor este atunci cand cei doi iubiti au fost prieteni de familie, prieteni simpli sau cei mai buni prieteni!

Sfatul meu este sa ramai cu prietenul actual, deoarece din care am inteles te`ai obisnuit cu el, iti poate da mai multa dragoste decat cel precedent si ai inceput sa ti si tu la el cat de cat!
Pentru binele tau incearca sa nu te mai gandesti ca esti impreuna cu el numai pentru a`l face gelos pe fostul tau prieten, poti incepe sa-i arati mai multa dragoste actualului si sa ajungi sa uiti ca ai fost cu cel dinaintea lui!

Asa ati putea sa fiti fericitzi si sa uiti de mica ta aventura cu cel de care te`ai despartit acum 4 luni! O sa fie mult mai usor!

Iar daca doresti sa te impaci din toata inima cu fostul tau inainte sa treci la actiune, trebuie sa te gandesti bine de ce il vrei pe fostul iubit din nou in viata ta. Pentru ca il iubesti sau doar pentru ca nu il poti avea? Sau poate pur si simplu pentru ca nu vrei sa fii singura? V-ati despartit pentru ca va certati mereu, era agresiv si te jignea? Ar trebui sa cantaresti toate aspectele si sa te hotarasti daca merita cu adevarat sa te impaci cu el.

4 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Sa alegi 1 dintre ei, posibilitatile fiind limitate din moment ce cu fostul ai terminat-o.pa

| SpEEdz0r a răspuns:

Asemenea copii prosti ca tine distrug dragostea! Curvia e o boala molipsitoare si fara leac! Ai 12 ani si vrei si tu pu**!

| sandiy a răspuns:

Ana problema e asa. gandeste-te cu care iti va fi mai bine in viitor atat spiritual cat si financiar(ups nu trebuia sa zic asta dar asta e adevarul) si dupa o noapte de pus in balanta alegi.

sa iti lumineze cel de sus mintea!

| hailatata a răspuns:

Uita-te la twilight