| eliza_5844 a întrebat:

am mare nevoie de ajutorul vostru,
vreau ca fostul meu iubit sa stie ca nu l-am uitat. dar nu sa ii spun eu.
il iubesc,
m-am despartit de el dintr-o prostie, abia dupa ce l-am pierdut mi-am dat seama de greseala mea.
vreau sa stie ca il iubesc si ca imi pare rau]
ce comportament ar trebui sa am sa il fac sa creada cat de putin ca ink il iubesc

am aflat ca... el crede ca eu l-am uitat. dar nu e asa sufar foarte mult dupa pierderea lui. pentru ceva vreme am crezut ca l-am uitat ca nu imi mai pasa dar nu e asa.
il iubesc si imi e f dor de el sa il strang in brate. ce sa fac sunt disperata. as face orice dar problema e ca sunt intr-o alta relatie si nu pot sa pun punct deoarece ma simt prost pentru ca el ma iubeste f mult. eu nu. eu tin la el dar nu il iubesc. ce sa fac. pliz ajutati-ma

FUNDA plus VOT

Răspuns Câştigător
| DacaTuSpui a răspuns:

Pai, explica`i actualului tau prieten ca nu are rost sa mai continuati, pentru ca tu il iubesti pe fostul tau prieten si te`ai pripit sa incepi alta relatie. O sa inteleaga. In plus, nu cred ca vrei sa fi cu el din mila.happy Cat despre fostul tau iubit, fa cumva sa afle ca te`ai despartit de fostul tau iubit. Daca cumva exista locuri unde va intalniti intamplator (scoala, in oras, etc.), imbraca niste haine care stii ca ii placeau lui, salutal mereu cu zambetul pe buze, iar mai apoi incearca sa il suni si spune`i sa va intalniti. O sa ii spui ca iti para rau, iti ceri scuze daca ai gresit si ii ceri sa iti mai dea o sansa pentru ca nu o sa il mai dezamagesti. Sper ca te-am ajutat. Te pup:*

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai e cam incurcata treaba ca tu ai prieten si iubesti pe altul...nu mi se pare corect fata de prietenul tau sa continui asa,adica el te iubeste si tie ti-e gandul la altcineva.
Fa-ti prima data ordine in viata ta,daca vrei sa fi cu fostul,atunci cauta-l,discuta cu el si vezi daca ai vreo sansa la el,spune-i ce simti si poate va impacati, pana la urma fericirea ta e cea mai importanta, dar trebuie sa fi corecta fata de prietenul tau actual.Si daca fostul va dori sa fie cu tine,desparte-te de actualul,pentru ca nu are rost sa fie doar asa pentru ca el te iubeste dar tu nu,sau din mila; pana la urma tot se va ajunge la despartire.
Gandeste bine ce faci,dar nici asa,prietenul te iubeste,iar tu tanjesti dupa fostul. Ori ramai cu prietenul tau, il uiti pe fostul si incerci sa te aproprii mai mult de prieten si poate vei ajunge sa il iubesti, fie esti sincera cu el si il lasi sa fie cu o fata care chiar il iubeste.

| ELLSSA a răspuns:

Tiza mea draga, ai curajul si vorbeste cu el. Poate ca si el inca mai tine la tine/te iubeste.
De ce dai cu piciorul fericirii tale?
De ce tot ii mai dai sanse celui cu care esti acum in relatie?
Vorbeste si cu acesta si pune punct.Nu mai are rost sa te tot minti.

| maria_9426 a răspuns:

Buna
Daca prietenul tau actual te iubeste si tu nu cred ca cel mai corect fata de el ar fi sa va despartiti. Nu sta intr-o relatie doar din obligatie. Iubirea trebuie sa fie reciproca, toate sentimentele trebuie impartasite pentru ca o relatie sa functioneze.
Legat de fostul tau, ar trebui sa porti o discutie sincera, sa ii spui ce crezi, asta ar fi cel mai bine, eu asa as face.
Sper ca te-am ajutat.
Pa pa.

| MADY_3550 a răspuns:

Ancearca sa explici actualului tau prieten ca nu va potriviti si sa nu se supere sa ramaneti prieteni si ancearca sa sa vorbesti cu baiatul pe care al iubesti si zi ca ti la el si ca al iubesti si nu mai poti sta fara el.