| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor... ma doare capul penisului cand ating si e lipicios si cred ca e din cauza masturbarii... Ce ar trebui sa fac? Am auzit ca trebuie sa ma spal cu apa si sapun, dar ma tem ca dupa daca ma spal cu sapun o sa ma usture. la fel si cu crema.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur si garantat nu vei pati nimic daca vei folosi apa calduta si sapun cu lanolina sau sapun pentru copii.
,, De cum aparem pe lume, pielea noastra se confrunta cu diverse probleme: unele specifice bebelusilor dermatite), unele mai suparatoare si inestetice (cum este acneea), altele doar deranjante (tenul uscat). Trebuie sa stii ca, pentru fiecare dintre aceste probleme si pentru toate la un loc exista un ingredient natural, miraculos, care ne salveaza pielea de fiecare data: lanolina. Qbebe iti dezvaluie mai multe detalii despre piele, lanolina si despre ritualul corect de ingrijire a pielii pentru fiecare etapa a vietii."" fragment extras din articolul :
https://www.qbebe.ro/......ietii_tale
Problema care iti afecteaza penisul, s-ar putea ca de fapt sa fie urmarea existentei unei cantutati mari de lichid preejaculator sau a faptului ca smegma este produsain exces, ceea ce produce si mentine acea pelicula de secretie lipiciasa pe suprafata glandului. Prin spalare atenta se va elimina secretia lipicioasa si in timp atingerea repetata si deasa a ''capului'' va ajuta/provoca si disparitia senzatiei dureroase. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spalatul cu apa calda si sapun in fiecare dimineata si seara, si automat dupa fiecare masturbare!
Spalatul cu apa calda si sapun NU doare, nu usura si nu musca!
Asta face parte din igiena zilnica si personala pe care mama ta trebuia sa te inveti sa o faci, de cand erai micut.
Pune mana si te spala si evita sa te mai masturbezi atat macar 1 saptamana, pana trece iritatia.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa fiecare masturbare este bine sa te speli cu apa calda si sapun si nu vei pati nimic(nu te va ustura)

| Hammurabi a răspuns:

Generația care învață să facă l@ba înainte să învețe să se spele.
Ce dracu' să mai zici?

| DoctoruRed a răspuns:

Las-o mai ușor altă data ca ramai drecu ipotent(fara erectie) si din cauza asta daca o sa mai ai si vreo gagica te pune aia s-o lingi pana la orgasm ca tu te termini după 3 min

| Irenneabc a răspuns:

Lasa-l sa se necrozeze si o sa cada singur happy