| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega in clasa de care imi place dar de asemenea fac si pregatire la mate cu ea. Rade la glumele mele, ne mai luam la interecere la exercitii. Intrebarea e cum as putea sa ii spun ca o plac?

Răspuns Câştigător
| Yubarel a răspuns:

In primul rand, asigura-te ca si ea te place, daca rade la glumele tale asta nu e semn de iubire neaparat nu in toate cazurile.
Incearca sa afli mai multe despre ea, ce ii place si ce nu, apoi creeaza un mediu aparte in care sa va simti-ti bine amandoi, si spune-i din inima ce simti. Uneori cuvintele cele mai grele sunt cele spuse din inima dar au efect.
Duo intr-un loc unde ii place ei, asteapta momentul potriovit si spune-i ce simti cu adevarat. Nu lasa timpul sa treaca, daca este nu o faci acum poate mai tarziu nu o sa mai ai ocazia.
Sper ca am fost de ajutor. Fundita? big grin

7 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Inceraca sa vorbesti cat mai mult cu ea in pauze si vezi daca si ea te place. Apoi, invit-o undeva si asteapt-o cu un trandafir rosu, ia-o in brate cand i-l oferi si spune-i ca o placi mult, ca it ieste foarte draga etc si intreab-o daca ar vrea sa fiti impreuna.

| Smillee a răspuns:

Eu zic ca e cel mai bine sa ai curaj in tine si sa-i zici tot ce simti despre ea si o sa fie totul bine

| alixD a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa afli daca si ea te place si dupa trebuie sa-ti faci curaj si sa'i sp ca o placi.BFT! happy

| Kushina a răspuns:

Sfat de la o fata:stai pe langa ea, ascult-o, cand se simte prost consoleaz-o.mai intai arata-i ca ii esti cel mai bun prieten, si dupa asta fa ce a scris Valerialalawinking

| ionutz246 a răspuns:

Ba nebunule nu ai s-o cuceresti niciodata daca vb si glumesti cu ea numai cand faceti pregatire incearca sa te apropiii din ce in ce mai mult de ea si pe urma sa actionezi

| Yubarel a răspuns:

Buna am sa fiu direct.

| Valerialala a răspuns:

Lasa-i un trandafir cu o scrisoare in care scrii ce simti pentru ea si te semnezi... daca zambeste cand o vede inseamna ca ii place de tine