| Claudia a întrebat:

Am o dilema, m`am indragostit de cel mai bun om pe care il cunosc! E singurul om care aude ce nu zic, vede ce nu arat... Nu stiu cum face asta! Noi trebuia sa fim impreuna insa el s`a impacat cu fosta lui iubita, zice ca nu o iubeste ci doar are un sentiment pentru ea insa nu e dragoste, l`am intrebat ce sentimente are pentru mine si a zis ca ceva aparte doar ca sunt un copil si ca, cu acea fata a facut mai multe si de aia tine mai mult la ea. Si am zis ca renunt, ca o sa tin totul in mine si astept sa imi treaca insa el mi-a dat un mesaj cum sa o sa fim impreuna candva si sa las timpul sa le aranjeze pe toate. El are 20 de ani si eu 17! iubita lui tot 20... il iubesc! jur! Nu inteleg de ce nu se desparte de ea daca spune ca nu mai simte ce simtea odata pentru mine, fata aceea il iubeste mult. Ii e frica sa nu o raneasca? va rog, un sfat!

Răspuns Câştigător
| atac19 a răspuns:

Poate pe tine te iubeste, dar de ea il leaga amintirile...si daca si tu il iubesti arata-i asta dar nu-l fa sa se simta sufocat, sau hartiut, lasa-i o libertate dar totusi arata-i ca il astepti pana isi clarifica sentimentele

4 răspunsuri:
| Claudia explică:

Va multumesc pentru raspunsuri .

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut, lasa-l sa isi puna in ordine gandurile si sentimentele daca il iubesti dar sa nu il astepti mult timp ca o viata ai si asta trebuie traita. Daca te iubea crede-ma ca ii dadea papucii sau nu se impaca cu aia, deci ar trebui sa te puna pe ganduri.Cateodata trebuie sa facem rau ca sa facem bine happy. Bafta

| maissner a răspuns:

Sunt de parere cu cei de pe aici. Daca te iubea nu il mai interesa fosta.Ai 17 ani, de ce sa iti irosesti sentimentele pe un badaran care te tine pe post de rezerva. Arata'i ca tu nu esti fata de tinut la nevoie. Crede'ma, nu merita sa investesti atatea sentimente in el. Si eu am tot 17 ani.O sa iti las un mesaj cu id'ul meu daca vrei sa vorbim.:*

(p.s.:sunt tot fata)

| D4lid4 a răspuns:

Claudia, daca cineva te iubeste cu adevarat, atunci acel cineva este cu tine, si nu cu alta. Oricat de greu ti-ar fi, sfatul meu este sa mergi mai departe, sa iti gasesti pe cineva care sa te doreasca cu adevarat, nu cineva care sa te tina in sah, pana cand se plictiseste de cealalta. Sa stii ca barbatii sunt suficient de curajosi sa dea papucii unei femei cand ceva nu mai merge. Daca vei sta si il vei tot astepta, pentru el vei fi doar o roata de rezerva la care el se va tot intoarce de fiecare data. Ti-ar conveni? Nu accepta sa fii doar atat! Ai doar 17 ani, traieste-ti viata si visurile si gaseste-ti un partener adevarat, nu un actor intre 2 scene. Te pup