| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care ma macina de o zi. Vorbind cu o fata de cateva saptamani atat prin mesaje cat si pe telefon.am constat ca intr.o zi nu mi.a dat niciun mesaj... dupa ce ii dadeam eu abia atunci ii dadea si ea ...Aseara am vrut sa vad daca imi da un mesaj dar nimic...cum e mai bine? sa nu ii dau mesaj? sa o fac sa vina ea la mine? sau va vedea ca am un dezinteres pentru ea? e mai bine sa dau mesaj? poate e intr.o stare nasoala? sau si.a pierdut interesul pentru minesad va rog ajutati.ma

7 răspunsuri:
| anamaria0974 a răspuns:

Poate este genul de fata care este orgolioasa si asteapta ca numai tu sa faci primul pas! Momentan nu sunteti intr-o relatie, ar fi cazul sa vorbesti cu ea si sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna, daca va accepta poti sa ii spui ca sa te caute si ea, iar daca este interesata de tine isi va calca pe orgoliu si te va cauta! :*

| Cristiann25 a răspuns:

Pai daca ea nu te cauta deloc las-o, asteapta nu mai da tu mereu mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Face pe inabordabila. Vrea să te pună sub papuc încă de acum. NU ÎI DA MESAJ. O să vadă că eşti indiferent şi te va căuta ea. Orice ai face, nu îi da mesaj.

#putereabarbaţilor.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Depinde. Ai observat vreo schimbare la ea in afara de faptul ca nu te mai cauta ea prima? Daca nu, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, vrea doar sa vada daca o cauti in continuare. In cazul in care devine un obicei iar pe tine te deranjeaza, nu-i mai da nici tu semne si vezi cum reactioneaza. Daca esti destul de important pentru ea o sa-si calce pe orgoliu si o sa te caute din nou.

| Hαppiηеss a răspuns:

Intr-o relatie care se bazeaza pe iubire, intelegere si respect chiar nu se mai tine cont cine suna sau da mesaj primul deja sunt niste banalitati. Insa presupunand ca esti un adolescent inteleg ca pentru tine chiar conteaza asta si te-as sfatuii sa o provoci la o discutie sa-ti spuna sincer ce vrea, daca simte ceva pentru tine etc, asa nu iti vei mai pierde timpul degeaba. Succes!

| anonimus321 a răspuns:

O poti intreba daca te place, iar daca spune "DA" o intrebi de ce nu iti mai da mesaje, nu te suna, etc. daca spune "NU" las-o in pace, sunt atatea fete.

| Mituc a răspuns:

Cine nu te cauta, nu te vrea de obicei.Mai sunt si exceptii.