| laura12385 a întrebat:

Buna TPU :*
Ieri I.am zis prietenului meu sa stea si cu mine sa stan doar noi doi sa avem timpul nostru si mi.a zis ca vrea sa mergem la un bar cu prietenii lui. Problema este ca nu mai vrea sa stea doar cu mine si ca sa il fac sa aiba timp pentru noi trebuie sa ma rog de el ceva timp bun. Ieri cand I.am spus sa stea cu mine si mi.a zis ca vrea sa mergem la bar m.am suparat foarte tare si I.am spus ca sa aleaga intre mine si prietenii lui si si.a ales prietenii... nu stiu ce sa fac sa trec mai departe sau sa Incerc sa il impac?
P.s am facut si ce a vrut el am stat si cu prietenii lui si a avut si libertate intr.o oarecare masura. Cu ce am gresit? Chiar il iubesc suntem de 2 ani impreuna. Ajutati.ma va rog

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai pus sa aleaga... a ales

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Orice baiat cu capul pe umeri o sa aleaga prietenii. femeile vin si se duc dar prietenii sunt pe viata.

| Lawliet14 a răspuns (pentru peperonies):

Esti penibil, femeia aia poate fi pe viata - daca simt bineinteles, iar prietenii te tradeaza cand ai nevoie de ei cel mai mult. Asteapta sa mai cresti si tu si vei vedea cine-ti sunt prietenii cand se vor stabili la casele lor.

| laura12385 explică (pentru Lawliet14):

Nici nu stii cata dreptate ai. Are prieteni care il fac pe la spate si pe unii dintre ei chiar I.a prins dar cand ii ziceam nu vroia sa ma asculte

| laura12385 explică (pentru Lawliet14):

Si ce ar trebui sa fac acum? Nu as vrea nici sa il pierd da nici sa continui asa nu pot. Si I.am tot explicat ca nu este ok cum procedeaza dar nu a inteles sad

| peperonies a răspuns (pentru Lawliet14):

O femeie pe viata nu o sa te puna niciodata sa alegi intre ea si prieteni.
"prietenii" te tradeaza doar daca nu sunt prieteni.
am 26 de ani.

| Lawliet14 a răspuns (pentru peperonies):

Nu o sa te puna la inceput fiind inteleapta. Lasa ca stiu din proprie experienta ce inseamna femei neglijate, ce se poate intampla si dupa...

Iar tu ai spus adineauri: "Orice baiat cu capul pe umeri o sa aleaga prietenii. femeile vin si se duc dar prietenii sunt pe viata."

| Lawliet14 a răspuns (pentru laura12385):

Pai nu pot sa-ti zic ce ar trebui sa faci pentru ca nu-l cunosc indeajuns de bine si nu pot trage concluzii. Trebuie poate sa mai astepti sa vezi ce si cum. Oricum, eu ti-am citit si intrebarea anterioara iar prietenul tau te cam foloseste. Probabil si acum, prietenii sunt mai importanti. Referitor la intrebarea ta anterioara de la sfarsitul lui iulie, un om care te iubeste nu te-ar bate la cap cu asa ceva. Eventual ar intreba. Te legi poate emotional de un om ce nu merita.

| HuShEr a răspuns (pentru laura12385):

Poate gresesti si tu, poate ii impui anumite lucruri prostesti si omu s-o fi saturat de mofturile tale de aia este mai respingator asa...

| Lawliet14 a răspuns:

Daca esti convinsa ca nu-l constrangi si-i oferi si libertate, pai atunci e clara situatia. Stii ce? El oricum nu trebuia sa faca un gest d-asta ci sa comunice cu tine.

| IMPLICAT a răspuns:

Nu`i mai face pe plac. Asa o sa te duca o viata si sunt sigur ca nu vrei. E cazul sa pui piciorul in prag. Echilibreaza urgent balanta.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

S-a cam plictisit de tine sad nu prea ai ce sa faci sad decat daca el te iubeste foarte mult dar se pare ca te evita si eu nu stiu ce sa cred sad faceti lucruri noi impreuna poate ajuta la ceva, incearca sa te imbraci mai sexy, sa il provoci...dar daca s-a plictisit si simte sa te respinga nu prea e bine sad ori ca poate il superi prea des din diverse motive pe care el le considera neimportante si de aceea prefera sa te evite, fiind suparat...

| MElania112212121 a răspuns:

Foarte asemanatoare probelma ta cu ce am trait eu in trecuthappy si eu l-am pus sa aleaga intre mine si prieteni, a ales prietenii. Si dupa tot el s-a despartit de mine happy. Ai grija sa nu te insele si sa fi luata de fraiera, mai bine paraseste-l tu! Nu te merita!