| Andreyukkkul a întrebat:

Buna TPU.Am o întrebare la ce vârsta ați început viața sexuală si la ce vârsta ar trebuie sa o incepa un băiat.

Răspuns Câştigător
| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Teoretic viata sexuala se incepe la 18 ani pentru ambele sexe, deoarece se considera ca atunci corpul e destul de dezvoltat pentru asta. Dar in ziua de azi nu se prea tine cont de aspectul asta. Deci daca crezi ca esti pregatit si ai gasit persoana potrivita cu care sa faci asta, e perfect happy Dar nu trebuie sa o faci doar pentru ca e la moda sa faci sex, sau pentru ca va comenta careva ca esti virgin. Pt ca dupa cum citesc intrebarea ta, esti cam nesigur pe tine. Ai incredere si fa-o cand te simti pregatit happy

4 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| M25M a răspuns:

Nu cred ca este un tipar dupa care trebuie sa te iei. Cand vrei tu, cand simti tu ca esti pregatit, cand esti cu persoana potrivita etc. Sunt multe variabile nu una singura si anume varsta.

| Ho1 a răspuns:

Baietii care incep viata sexuala ma devreme de 18-19 ani, se spune ca ei repede imbatranesc...
http://www.sanatatesexuala.ro/

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! De obicei si o fata si un baiat isi incepe viata sexuala dula 18 ani.Dar in ziua de azi vezi si la 12 ani...