| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare urgenta. Curand m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 9 luni. dupa 2 zile ne-am impacat iar. Dar in ultimele luni ne certam foarte des si motivele certurilor noastre sunt prietenii lui sau profu de mate cu care face pregatire. El face pregatire cu profu de clasa care e un nenorocit nu il intereseaza nimic altceva decat pregatirea si desi el se duce la pregatire nu stie nimic dar are note mari si asta e unul dintre motive. Al doilea e ca ne certam din cauza prietenilor lui. Amandoi avem 17 ani, dar pentru el eu sunt prima prietena. Pana acum nu a mai fost cu nicio fata si baietii reprezenteau pentru el singurul univers. Cand ii zic ca a gresit ceva imi zice imediat :" nu ca tu ai inceput, din vina ta, tu ai facut prima". Nu sta niciodata sa se gandeasca unde si ce a gresit. Sustine ca ma iubeste dar nu crede ca eu il iubesc desi i-am aratata asta mereu. El nu mi-a aratat mie mai deloc ca ma iubeste, de fiecare data cand ne-am despartit el a vrut asta si tot el se enerveaza foarte repede si greseste des... Daca incerc sa vorbesc cu el sa ajungem la o solutie nu iese mai nimic pentru ca imediat ne eneram si tipam unul la altul. Ce sa fac? Il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd...Tin sa mentionez ca el e indragostit de mine de 2 ani. Si am mai fost impreuna anul trecut si atunci ne desparteam pentru ca voiam eu si il lasam balta pentru ca nu il iubeam.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil o s-o tineti tot asa pana cand tu vei realiza ca nu ai ce face cu un astfel de baiat. Totusi, un sfat, mai usor cu " iubirea"...

| PanaceuUniversal a răspuns:

Pentru un barbat, cea mai sincera si adevarata prietenie e cu "Baietii lui"
Nu il vei putea convinge ca gresesc decat atunci cand o sa isi dea el singur seama. In plus iubirea la 17 ani e relativa!